1 mayis ta tkp uyelerine iskence

1.

1 mayıs 2009
çevik kuvvet ekiplerinin ve sivil polislerin saldırısına uğrayan iki tkp üyesi ağır yaralandı. üyelerimizin tedavisi cerrahpaşa tıp fakültesi acil cerrahi bölümünde devam ediyor.

taksim buluşmasını engellemek için hafta başından beri sürdürülen polis terörü 1 mayıs günü de devam etti.

tarlabaşı’nda çevik kuvvet polisleri tarafından gözaltına alınan iki tkp üyesi boş bir alana götürülüp elleri kelepçeli bir biçimde demir sopalarla dövülmüşlerdir. o sırada bölgeye gelen sivil polisler de saldırıya katılmışlardır. üyelerimizin üzerine yakın mesafeden biber gazı ve kanalizasyon suyu dökülmüştür. gözaltına alınan başka insanların da bulunduğu çevik otobüsüne bindirilen üyelerimizden birinin bilincinin kapanması üzerine polisler paniğe kapılmış ve üyelerimizi yol ortasında bırakmışlardır.

üyelerimizin ikisinin de bileklerinde kelepçe izi vardır. üyelerimizden biri ensesine ve kafasına aldığı demir sopa darbeleri nedeniyle halen müşahade altında tutulmaktadır.

polis, bir yandan “provokasyonları önlemeye çalışıyoruz” yalanı söylerken, diğer yandan işkence uygulamıştır.

bütün bu çabalara ve sınıf inadına rağmen 1 mayıs’ın 1 mayıs alanında, taksim’de kutlanması engellenememiştir.

bu işkencenin sorumluları hesap vermelidir. tkp konu ile ilgili gerekli hukuki süreci başlatmış durumdadır.

türkiye komünist partisi
genel merkez

öncelikle bilinmesi gereken bazı şeyler var. tkp şiddet olaylarına karışmamıştır ve polisle çatışmamıştır. örgütsel olarak böyle bir amacı hiç bir zaman olmamıştır. orada değildim fakat anlatılanlara göre 2000 tkp'li taksim meydanına çıkan bir sokakta önleri polis tarafından kesilmiş. ve polis sayısı sadece 40 kadarmış. tkp istese orada polisi ezip geçeceği halde hiç bir şey yapmamış ve polisle diyalog kurmuş. polis zaten yeterince tkp'linin meydana girdiğini daha fazlasına izin verilemeyeceğini söylemiş ve eğer zorlarlarsa alandaki bütün herkesin meydandan çıkarılacağı söylenmiş. tkp üyeleri miting bitene kadar orada beklemişler. miting bittikten sonra olaysız dağılmışlar.

evet polis yine masum değil mi?

   yeeaahh   02.05.2009 17:56
   #1355634
2.

seçim zamanı "ulaşım, elektrik, su, doğalgaz bedava olacak" vaatlerini saçan bir parti ve bu partiyi yaratan zihniyetin herhangi bir açıklamasına itibar etmek neredeyse imkansız olduğundan; kolpa.

   meme tembelyazar   02.05.2009 17:59
   #1355641
3.

sosyalizmi bilmeyeyipte burada bok atanların anlayamacağı olay. biliniz ki sosyalizmde sosyal hizmetler bedavadır. artı olarak polis çok masum değil mi buyrun bir link:

http://www.milliyet.com.tr/...ak&kategoriid=15&ver=60

   yeeaahh   02.05.2009 18:01 ~ 18:03
   #1355647
 
reklamı kapat

yazdır