19 mayis universitesi ortaogretim matematik ogretmenligi

1.

eğitim fakültesine bağlıdır (yapma yaa diyebilirsiniz) . ancak fen-edebiyat fakültesinde okunur.ilginçtir evet.birkaç yıldır bu böyle sürüp gidiyor. seneye eğitim fakültesine taşınacakları söyleniyor artık.dersleri çok ağırdır.bölüm birincisi 3.30 ortalamayla gezer (hem de 1. sınıfta) diğer bölümlerde 4'ler 3,60lar havada uçuşurken.ilk sene alan dışı dersler geçilir.ancak alan dersleri ff'e kalır (yani beterin beteri) çünkü hocalar çok zorlar.aklınız başınızdaysa ve başka imkanınız varsa kesinlikle yazmayın derim.
sayılara mı vuralım ? hadi tamam
geçen yıl temel matematik 1 (en basit alan dersi olması lazımdır kendisi) bölümün vize ortalaması 10 (100 üzerinden) aynı hocanın mühendislik bölümüne yaptığı sınavın ortalaması 6 (100 üzerinden).bakın bahsettiğim şey ortalama dikkatinizi çekerim.ben orta seviyeli bir öğrenci olayım ki ilk notum 17 idi.yani ortalamanın üstündeydim.ancak bu dersin sınavlarına 6 kere girdim (2 dönem vize, final, bütünleme) 34'ten yüksek not alamadım.
ilk sene alan dersi olaran lineer cebir ve temel matematik alırsınız.ikinci sene ise allah kurtarsın differansiyel denklemler , analitik geometri , ileri analiz , soyut matematik , program geliştirme + muhtemelen alttan kalan lineer ve analiz olur. 3. sene topoloji de görmeye başlarsınız.eğer 5 . seneyi görürseniz rahatlarsınız.çok az dersiniz olur.ayrıyeten diğer bölümlere göre az sayıda ders alırlar yani 8'i geçmez hiç.
geçme notu 60'tır.1 vize 1 final yapılır.vize notunun %40'ı final notunun %60'ı alınır.geçememişsen bütünlemeye girebilirsin (geçsen de girebilirsin de saçmalama) bütünlemede aldığın not final yerine geçer.yani vizeyi asla değiştiremezsin.o yüzden vizeden adam gibi not almalısın.dersten bu şekilde de kalırsan sorun değil. 2. sınıfta tekrar bu 3 sınava girebilirsin.geçemezsen 3. sınıfta da girebilirsin.geçemezsen 4. sınıfta da girebilirsin.yani sınır yok. ama ders yığılacağı için geçme ihtimalin sürekli düşecektir.sınıfta kalıp seneyi tekrarlamazsın korkma.öyle bir şey olsa 3.sınıfı kimse göremezdi zaten.
ancak diyeceğim şudur ki dersleri geçmek için madem bu kadar kasmak gerekiyor hacım ya hiç yazma ya da denginde bir mühendislik yaz bari zorlandığına değsin.

   lodoslain   07.12.2010 20:03
   #2251220
 
reklamı kapat

yazdır