22 ekim 2007 saat 21 30

1.

birilerinin sürekli bana gönderdiği ve benim de sürekli birilerine ilettiğim msn iletisinde bildirilene göre bu tarih ve saatte ışıklar kapatılacaktır.
kendi hür irademizle... tedaş tarafından da değil üstelik...
biliyorum işe yaramayacaktır ama hz ibrahim in hikayesindeki karınca gibi rengimizi belli edeceğizdir en azından.

   alt tarafi bir elma yedik beraber   22.10.2007 15:44
   #685659
2.

kesinlikle sacma buldugum fakat milletimizin yapmaktan zevk aldigi batil gösteri tipidir.isiklri acip kapamak,tencere tavaya vurmak,yada e-mail,msn mesaji atmak kadar kücültücü birsey olamaz."sehitlerimiz icin ne yaptin" sorusuna "isiklari acip kapattim" diyebilmek bir insanin vicdanini rahatlatiyor ise buyursun yapsin.renk belli etmek,tepki göstermek bu kadar ucuz olmamali.100 binlerce kisi robotik bi sekilde ayni anda isik acip kapatmak yeri,30-40 bin kisi cikip yürüse"köpekler" icin daha ürkütücü bir kararlilik sergilenmis olur.msnden mesajlar atilir."sehitlerimiz icin bu yaziyi herkese gönder" diye.bu kadar olmaz yahu.msnden kime neyi ispat etmeye calisiyorsun ki sen!? böyle bos safsatalarla ugrasacagina sayin milletimin bir kismi! gidip bi zahmet askeri operasyonlarin inceliklerini ögren,iraga hangi sinir kapisindan nasil girilecegini ögren,"köpeklerin" basindakilerin kimler olduklarini nerden gelip nereye gittiklerini arastir,bu zamana kadar olmuslar ile ilgili medyanin sana verdikleriyle yetinme oku ögren ki;evlatlarinin ne icin öldügünü,hangi sartlarda öldügünü iyice ögren...ki zamani gelip öldügümüzde,ahirette nasip olurda o sehit kardeslerimizi gördügümüzde " ben senin icin msnden yazi yolladim,isiklari acip kapattim" yerine "cikip yürüdüm ardindan agit yakarak,okudum ogrendim herseyin nasil oldugunu,nasil ve ne icin can verdigini,senden öncekileri ve sonrakileri okudum,ögrendim" diyebil.!

sayet birgün bende vatanim ugruna sehit olursam,hakkimi helal etmem böyle pasif göstericilere.

   petrucci   22.10.2007 16:25 ~ 16:26
   #685789
3.

uzun süreli olursa ciddi enerji tasarrufundan başka bir işe yaramayacak eylem.

   eliaf   22.10.2007 16:25
   #685795
4.

insanlarin aklina gel gele sehitler icin isiklari kapatmanin gelebildiginin gostergesi.

o mehmetcikler bizi aydinlatmak, genclerimize isk tumak, cocuklarimizin gelecegini saglama almak icin sehit oldular, isik acmak gerekirken kapatmak neden?

   witchorexia nervosa   22.10.2007 16:26
   #685802
5.

zaten türkiye'de yaşıyoruz. aklı, vicdanı ve şerefi yerinde her vatandaş zaten şehitlerimiz için ağlarken terörü şiddetle kınıyor. ışıkları yakıp söndürmenin kime nasıl bir mesaj verebileceği bilinmez ama ampul ve fluoresanların ömrünü kısalttıığını söyleyebilirim sizlere. söndürülmesi gereken tek ampul ülkeyi dışişlerinde son derece pasif temsil edip, gizli anlaşmalar imzalayan, tükenme noktasına gelen pkk'nın yeniden hortlaması için gereken şartları bilinçsiz de olsa sağlayan, aylardır izin bekleyen orduya ancak şimdi izin veren akp'dir.

   diken   22.10.2007 16:31 ~ 16:34
   #685837
 
reklamı kapat

yazdır