40 yillik sanat hayati olup tek rol ve sarki ile var olmak

1.

türkiye' de sanat duayeni olarak bilinen ancak sanatçılık hayatı boyunca tek rol ile bilinen ya da birkaç şarkısı ile bilinen insanlardır. bir de üstüne 40 sene harcamışlar ama sadece gençlik yıllarında yaptıkları eserlerle anılmakta olup, popüleritesini de o zamanlara borçludur. şimdi allah aşkına müjdat gezen yılların tiyatrocusudur, senelerini vermiştir ama halen daha roman rolü dışında bir esprisini göremedik. nejat uygur için de aynı şeyleri söyleyebiliriz. erol evgin mesela, yıllardır aynı görüntüsü ile kamera karşısında poz kesiyor. ulan yapsana şarkı şimdi dillere dolansın. bunun gibi onlarca örnek var. sanat sanat diye inleyen. yahu bir gidin ya.

   allah in yarattigi coolum   20.11.2009 12:47
   #1747227
2.

gerçek manada bir sanat ile toplum hiç bir zaman uyuşamaz. bu birbirine zıt iki kutbu yaklaştırmaya kalkmak osuruktan çiçek yapmaya benzetebiliriz.

özellikle türkiye cumhuriyeti sınırları içerisinde ikamet eden popüler kültür elemanları hiçbir vakit tedavülden kalktıklarını kabul etmezler ve inadına tedavülde kaldıklarını iddia ederler.

gelgelelim ki kendilerini fevkalade hazin durumlara düşürtürler. siyasetcisi ile sanatcısı aynı kalibred olan bir ülkeden ne beklenebilir ki?

nasıl siyasi kişiler aynı şarkıları senelerce terennüm ediyolarsa ne yazık ki bir çok popüler kültür elemanı aynı çikletleri çiğnemekte.

ve bu suretle kitleler aynı çikletlere fazlasıyla talep gösterdikleri için çeşme başları tutulmuş oluyor ve gerçek anlamda bir kısır döngü yaşanıyor.

   hainevlatokkes   20.11.2009 13:16
   #1747251
 
reklamı kapat

yazdır