5 no lu cezaevi

1.

çayan demirel' in 1980-1984 yılları arasında <bkz: diyarbakır cezaevi>'nde mahkumlara yapılan işkence ve kötü uygulamalrı anlattığı belgeseli.

lafa çok ğaır giricem kusura bakmayın. ya biz nasıl insanlarmışız arkadaş ta. filmi izledikten 2-3 saat sonra bile daha kendime gelemedim. ne kadar iğrenç insanllar, ne kadar aşağılık işler yapmış bu memlekette. ve bu adamlar devletin hangi kademelerinde iken yapmışlar bunları.

orada işkence gören insanlar( inanın işkence demeye bile dilim varmıyor. işkence değildir bu yapılanlar en hafif hayvanlıktır.) olayın üzerinden 25 yıldan daha fazla geçmesine rağmen bu olaylar sorulduğunda gözyaşlarını tutamıyorlar, konuşamıyorlar dahi. bu mu devlet sevgisi, bu mu vatana bağlılık.

öyle iğrenç işkeceler var ki oradakilere yapılan. bir insan bir insana, hatta vazgeçtim herhangi bir canlı herhangi bir canlıya yapamaz bunları. mümkünatı yok. ne demek ya bir insanın ağzınafareyi tıkıp yemesini söylemek. kabul etmeyince de parçalara ayırıp ağzına doldurup sonrada zorla yemesini sağlamak. ya da insanlar türkçe bilmiyorlar diye ana ile oğul'u konuşturmamak.

sayın başbakan acaba ileride bunlar içinde özür dileyecek mi o mahkumlardan??

   kardjali   25.11.2011 20:22
   #2457605
 
reklamı kapat

yazdır