6 nisan 2008 akdeniz universitesi ogrenci olaylari

1.

çoğu haber bültenlerinde "şok şok şok 12 eylül öncesini andıran görüntüler" çığırtılarıyla ilk haber yapılan, provokasyon olduğu çok açık olaylar.
karşıt gruptaki öğrencilerin birbirine mermi sıkması ise işin asıl ilginç tarafı.
hayır yani ne oldu?
kim bu "karşıt gruplar"?
dincilerle solcular mı?
dincilerle milliyetçiler mı?
milliyetçilerle solcular mı?
hiçbiri olmadığı ve ortalığı karıştırmak için tezgahlandığı o kadar açık ki!
inananın aklını skym.

12 eylül eşliğinde servis edilmesi uzun zamandır sürdürülen darbe çığırtkanlığına denk düşüyor.
ilginç şeyler..

o değil de görüntülerde silahına mermi dolduran yobaz görünümlü bir keltoş var. ne ilginç tip lan o!

hay sizin müsamerenizi sikiym.
ettiniz lan memleketin içine!

   ironick   06.04.2008 18:54 ~ 18:57
   #887797
2.

kurtlar vadisi antalya adında peydahlanabilecek bir film için iyi malzeme...
http://www.netgazete.com/ımages/news/496311_2.gif *

   see can me war   06.04.2008 20:45 ~ 20:45
   #887851
3.

bir senaryo daha oynanmaya başlamıştır türk dunyası için hayırlı olması temenni edilir.

   googlenin kayip o su   06.04.2008 20:52
   #887858
4.

iyidir. atraksiyon olur. biraz sosyalleşmeleri lazımdı. akdeniz üniversitesinin ögrenci profilini iyi bilenlerdenim. tek sosyallikleri kaleiçinde ki barlara takılmak olduğu için canları sıkılmıştır. daha olayın ne oldugu bile bilinmiyor. ya kız meselesidir yada yurtta uzaktan kumandanın paylaşımından maraz dogmuştur muhtemelen. itin biride artistlik olsun diye silah cıkarmıştır. o kişi erkek olsaydı havaya değil birinin kafasına ateş ederdi. 3-5 ergenin kavgasını 12 eylül olaylarına benzetmeye gerek yok. yarın sıkılırlar, paintball falan oynarlar.

öptüm,byeee...

   saptik saman olduk   06.04.2008 21:01
   #887862
5.

üak başkanı ve akdeniz üniversitesi rektörü mustafa akaydın üniversitelerde başörtüsü serbestisini öngören anayasa değişikliğinden sonra kurul adına çıkıp basına boy boy beyanatlarda bulunmuştu:
''başörtülüleri üniversiteye sokmayacağız'' diye. tarih şubat sonu mart başları gibiydi.

ve bugün nisan ayının ilk haftası. aradan 1 ay gibi bir süre geçmiş. bu bir aylık dönemde iki büyük olay oldu. birincisi ergenekon soruşturması kapsamında iyice derinlere inildi. ortaya ilginç bağlantılar çıkarıldı. ikincisi akp hakkında kapatma davası açıldı. iş iyice kızıştı. 1961 ve 1971'deki senaryolar yeniden raftan indirildi. oyuncular bulundu ve perde...

eli silahlı provokatörler çıktı sahneye. üniversite ortamlarına girildi. öğrenciler kışkırtıldı. olaylar patlak verdi.
bravo mustafa akaydın, bravo geri kalan ele başları...

not: üniversite kampüsüne silahlı adam sokmak neyin nesi oluyorsa bir zahmet mustafa bey kamuoyuna açıklasa da biz de bilsek bu nasıl rektörlüktür diye.

   ramiz   07.04.2008 15:35
   #888296
6.

eli silahlı tipin alnındaki zülfikarın asıl olaydan daha da dikkat çektiği hadise*.

bu gencin alnındaki zülfikar,öncelikle gencin alevi olabileceği izlenimi uyandırmıştır,ne de olsa maksat hem bok atmak hem de gönül eğlemek.
ömer adlı bu gencin alnındaki zülfikar dövmesi neyin nesidir anlamak pek mümkün değil tabi.gence alevi desek,1.si alnına zülfikar dövmesi yaptıracak kadar salak bir alevi olacağını sanmıyorum onu geçtim alnına dövme yaptırır mı insan,alınyazısı var güzelinden?*sonra alevilerde ömer ismi çok nadirdir hatta hiçtir.sonra bir alevinin ülkücü olması da isminin ömer olması kadar düşük bir ihtimaldir.falan filan.amacın saçma sapan bir bok atmaya kalkışma çalışması olduğu açık.
adamın canı istemiş zülfikarı seviyormuş demek,dersek zülfikarın sembolleşmiş olduğu gerçeği karşımıza çıkar.böylesi bir eylemde keyfi bir vurgu olması düşük ihtimal.

emniyet müdürlüğü ülkü ocakları başkanı'yla konuşurlar bu genç necidir diye.bu arada dikkat çekici hususlardan biri de bu,emniyet müdürlüğü bile direk ülkü ocaklarına soruyor bağlantınız var mı diye,artık bu kısmın yorumunu okuyuculara bırakıyorum.*ülkü ocağı başkanı gencin arada gelip takıldığını,sadece sempatizan olduğunu,olaylarla bir ilgilerinin olmadığını söylüyor.artık emniyet müdürlüğü bunu yiyor mu bilemiyorum.bu arada ocakta alarm durumu oluyor tabi,bağlantıyı kesme çalışmaları başlıyor.meğer bu gencin ülkü ocakları şenliklerinde ön saflarda olduğu bir video,hatta videolar varmış youtube'da.koyana buyruk gidiyor ve videolar artık youtube'da değil doğal olarak.

sonra üak başkanı olan rektör eleştirilir,e bokun ucu ona da sıçrar tabi."ona buna bulaşacağına,masum kızlarımızın baş örtüleriyle uğraşacağına önce kendi üniversitene bak." "içeri girerken baş örtüsü kontrolü yapmayı biliyorsun,silah kontrolü de yapsana!" tarzı tepkiler çıkar.hazır ortam da varken herkes kinini kusar.bu kusmuklularaslında içeriye nasıl silah girdiğini falan da az çok tahmin edebilecek zekadadır,bu çatışmanın da neden çıktığını bilebilirler.ama bazen bazı şeyleri bilmek işinize gelmez işte.

2 gün sonra unutulur gider,takılmayın.

   helvacinin kizi   07.04.2008 17:15
   #888348
7.

görüntüleri izlerken birşey dikkatimi çekti. nedir efendim kel siyah takım elbilseli biri, çemberimsi birde sakalı var. ateş ediyor karşıt görüşlü öğrencilerin üzerine. işin enteresanı kimse mermi yarası almamış çıkan çatışmada.

dikkatimi çeken bu yarma arkadaşın, silahına mühimmat koyarken, başka silah sesleri gelmesi. sanırım bir tek o elemanda yok silah.

daha tuhaf olan ise, kel kafasının tamamlayıcısı olan alın bölgesinde zülfikar dövmesi olması.
zülfikar ve dövme aynı cümle içerisinde bi tuhaf kaçmıyor mu?
çember sakalın üzerinde dövme biraz ironik değil mi?
yahut ben yalnış biliyorum, dövme islamda hoş karşılanmaz diye.

kavganın sebebi nedir ne değildir bilmiyorum ama, fenerbahçekayserispor maçı desinler; daha mantıklı birşey söyleyemezler.

   prometheus   07.04.2008 17:31
   #888358
8.

darbe hazırlığı mı yoksa kız meselesi mi bilemiyoruz. müthiş bir dezenfermasyon. islamcı medya türban konusundaki tutumu ve üniversiteler arası kurul başkanı olması nedeniyle rektöre yükleniyor, rektör büyütülecek bir şey olmadığını söylüyor, kimileri sağ-sol çatışşmasının fitilinin tekrar ateşlendiğini söylüyor. mhp komploya uğradık diyor, sol basın faşizmin iğrenç tezahüründen bahsediyor vs...

ideolojik yaklaşımlar eğer bu bir provokasyonsa ki öyle görünüyor, bu provakosyonu amacına ulaştırır. dün iskele sancak programın izledim ve yüreğime su serpildi. 80 öncesini bizzat yaşamış farklı görüşlerdeki insanların istismar edildiklerinin farkında olması yüreğime su serpti. ayrıca devlet bahçeli de geçmişten dersler çıkarmış olacak ki önemli adımlar attı.

80 öncesinde böyle değildi. cinayet işleyenler, legal siyasi örgütlenmeler tarafından korunuyordu. işte demirel'in bana sağcılar da adam öldürüyor dedirtemezsiniz lafları ortada. bu da işleri çığrından çıkartmaya yetti. uyuşturucu kaçakçıları, eli kanlı katiller, gençliğin üstüne salınan magandalar gerek devlet eliyle gerekse siyasiler tarafından fişteklendi, sırtları sıvazlandı. darbe yapıldığında ise bu sırt sıvazlayanlar pılı pırtı toplayıp soluğu avrupa'ya kaçmakta buldu. darbe ve darbeye zemin hazırlayan süreç ne sağ ne sol dinledi. bir neslin üstünden balyoz gibi geçti. darbe göya kemalizm adına yapıldı ancak türk-islam sentezinin önünün açılmsına önayak oldu. bizim çocuklar başardı laflarını manşete çekti amerikan basını. o günlerde kanlı bıçaklı olanlar kullanıldıklarının farkına vardılar ama çok geç kalmışlardı.

şimdi ise o dönemi yakından bilenlerin konumlanmaları çok farklı. bu da asla sağ-sol çatışmalarının 80 öncesindeki körüklenmeyeceğinin göstergesi. bu pozitif bir işaret ama duyarlılık bir an bile kaybedilip ideolojik hesaplaşmalar sokaklara şiddet ortamına çekilirse korkarım sonuç çok farklı olmayacaktır.

   faysal   12.04.2008 12:42
   #892033
9.

şu pkk mkk ayaklarını bir yana bırakalım.
ne demişti mhp’liler, biz bu adamı tanımıyoruz.
elli yerdenmhp’nin kapıkulu olduğunu gösterir belge çıkıverdi.
dediklerini yemek zorunda kaldılar.
genel merkez antalya örgütünü feshetti. görünüşü kurtarma gayretleri.ömer ulusoy denen hacmi bizzat tunca toskay’ınbile tanıdığını,"başını okşadığını", evlendirme sözü verdiğini dün antalyalı bir ülkücünün ağzından duydum.
genel merkez tunca toskay’ı da feshedecek midir?

olay tam olarak şudur: mhp’li ve ülkü ocaklı faşist militanlar, gazi’de, dtcf’de, 18 mart’ta, kütahya üniversitesi’’nde ve benzer pek çok yerde polis ve güvenlik görevlisi destekli ve medyamızın sağ-sol çatışması diye adlandırdığı saldırılarından birini daha gerçekleştirmişlerdir. orada bulunan densiz(!) bir tv kameramanının çektiği görüntüler olmasaydı kamuoyu bu olayı da sağ-sol çatışması olarak görecek, ömer ulusoy mhp binası önünde kapı görevlisi olarak bir sonraki çatışmaya kadar göreve devam edecekti.
bu densiz(!) kameraman mhp’nin suçüstü yakalanmasına neden olmuştur.
olay sadece budur.

   mattrock   12.04.2008 17:36 ~ 17:56
   #892149
10.

akdeniz olimpiyatlarında ülkemizi temsil edecek olan akdeniz üniversitesi gençliğinin yaptığı çalışmalar.
atletizm, maraton, 4x100 bayraklı, atıcılık, disk atma gibi dallarda bir hayli başarılı gençlerimiz.

   ramiz   12.04.2008 17:43
   #892151
11.

kız meselesi yüzünden büyüdüğü ve patlak verdiği ortaya çıkan hadise. her ne kadar görüntüler ve ya$ananlar iğrenç olsa da, daha asil bir nedenle çıkmasını isterdim bu olayların. yazık.

   ikiekmekbimaltepe   12.04.2008 17:44
   #892152
12.

bu sene birincisi düzenlenen organizasyon. ileriki yıllarda yabancı üniversitelerin de katılımıyla daha geniş bir organizasyon hedeflenmekteymiş.

   ugokhan   12.04.2008 19:35
   #892203
 
reklamı kapat

yazdır