7 aralik 2009 tokat catismasi

1.

tokat’ın reşadiye ilçesi sazak köyü kırsalında devriye görevi yapan jandarma ekiplerine teröristlerin ateş açması sonucu gelişen çatışma. ilk gelen haberlere göre 6 askerimiz şehit oldu.

   all in one   07.12.2009 16:29
   #1779664
2.

<bkz: slapsgiving>

   zyucel   07.12.2009 16:45
   #1779692
3.

halen devam eden çatışmadır. bölgeye çok sayıda güvenlik görevlisi gönderilmiş. şehit sayısı artabilirmiş.

   balikistifi   07.12.2009 16:47
   #1779694
4.

analarınınamınabenzindöküpyaktıklarım.

siktirsinler gitsinler dağa çileden çıkartırlar adamı ibnenin evlatları. hadi bunları da koruyun.

   bilinen biri   07.12.2009 16:49
   #1779697
5.

<bkz: açılım açılım dedik mermiyi arkadan yedik>

   firlamazadeboraefendi   07.12.2009 16:53
   #1779703
6.

içinde 10 askerin bulunduğu araç taranmış 7 şehit (şimdilik), 3'ü yaralı.

çatışma değil, pusudur. başlık yanıltmasın.

ulan..

   kechi   07.12.2009 16:57
   #1779711
7.

yakinda bu tur haberleri "vatanseverler turk askerini etkisiz hale getirdi" basliklari ile verecekler. evham mi yapiyorum, sacmaliyor muyum, okuyun o zaman:

ne mutlu türk’üm diyene’ cezası
10 kasım’da uşak’ta şehiriçinde yolcu taşıyan 15 minibüse arka camlarındaki “ne mutlu türk'üm diyene” yazısı ve türk bayrakları nedeniyle polis tarafından para cezası kesilmesi tepki topladı.
ntvmsnbc ve ajanslar
güncelleme: 13:39 tsi 20 kasım. 2009 cuma
istanbul - dha’nın haberine göre milliyetçi hareket partisi (mhp) uşak il başkanı dr. metin deniz savaş, minibüslere trafik polisleri tarafından 61'er tl para cezası kesilmesiyle alakalı olarak basın açıklamasıyla tepki gösterdi.

savaş, ata'nın sözünden ve türk bayrağından kimin, neden rahatsız olduğunu anlayamadığını belirterek, “polis, araçlardaki allah, bismillah gibi yazıları da sökecek mi merak ediyorum” dedi.

cezaları kesen polislere emri kimin verdiğini de merak ettiklerini ifade eden savaş, “trafikte binlerce yazılı araç varken, neden sadece ‘ne mutlu türküm diyene’ yazısı ve türk bayrakları söktürülmek istenerek ceza yazıldı. türk toplumu araçlara yazı yazmayı yıllardır gelenek haline getirmiştir. ‘babam sağ olsun. o şimdi asker’ gibi binlerce yazı, araçlarda mevcut. polis, araçlardaki allah, bismillah gibi yazıları da sökecek mi merak ediyorum” diye konuştu.

savaş, atatürk'ün ölüm yıldönümü olan 10 kasım'a denk getirilen tbmm'deki ‘kürt açılımı’ ile birçok cumhuriyet karşıtı uygulmanın da başladığını iddia etti.

savaş, araçlarındaki “ne mutlu türk'üm diyene” yazılarını sökmeyenlere ikinci cezaların yazılarak cumhuriyet'in değerlerini yok etme konusundaki kararlılığın ortaya konduğunu savunarak, şunları söyledi:

“partimizin il binasına ‘ne mutlu türk'üm diyene’ yazısı asarak, kampanya başlattık. gelsinler, buradan da indirsinler. yazıları, araçlardan binalardan silebilirler ama gönüllerden asla. bunu yapanların takipçisi olacağız. belli bir noktadan sonra sabrımızı zorlamasınlar.”

'eleştiriler anlamsız'
cezalarla ilgili eleştirilerin anlamsız olduğunu belirten uşak emniyet müdürü cafer şahin, uygulamanın sadece uşak'ta değil yurt genelinde ve kanunlar çerçevesinde yapıldığını söyledi.

şerefli türk polisinin uğruna şehit olduğu bayraktan ve ulu önder atatürk'ün veciz sözünden rahatsızlık duymasının düşünülemeyeceğini ifade eden şahin, “şehiriçi minibüslerinin arka camlarında yazılar ve bayraklar, yasa gereği minibüsçüler uyarıldıktan sonra söküldü. karayolları trafik kanunu'nun 26/2 maddesinde, araçlarda izin almaksızın reklam, yazı, işaret, resim, şekil, sembol, ilan, flama, bayrak ve benzerlerinin takılması, yazılmasının yasak olduğu açıkça belirtilmiştir.

yine aynı yasada, ‘bu suçu işleyen sürücülere 61 tl, araç sahibi farklı ise sürücü ve araç sahibine ayrı ayrı 61'er tl para cezası uygulanır’ hükmü de yer almaktadır. dikiz aynasından bakıldığında arkadaki araçların görünmesini engelleyen yazı, sembol, resim, bayrak, flama gibi işaretler yasa gereği sökülmek zorunda” dedi.

kaynak: http://www.ntvmsnbc.com/id/25023289/

   sherry   07.12.2009 17:00 ~ 17:00
   #1779715
8.

reşadiye kaymakamının yaptığı açıklamaya göre; askerlerimizin rutin devriye faaliyeti sırasında pusuya düşürülmesi sonucu 7 askerin şehit olduğu ve 3 askerin yaralandığı çatışma.

   rahmet   07.12.2009 17:00
   #1779716
9.

bu tür olaylarda ilk iş olarak demokratik açılım'ın masaya yatırılması ilginç gelmiyor mu?
bana geliyor.

   ironick   07.12.2009 17:09
   #1779729
10.

akşama bu yedi aslan ın cenazeleri evlerine gönderilirken, recep tayyip diyecek ki, "tahriklere kapılamayalım, soğukkanlılığımızı muhafaza etmeye en çok ihtiyacımız olan zamanlar, hık hık, bık bık"

siyasetinizi sikeyim...

   calamity   07.12.2009 17:09 ~ 17:09
   #1779731
11.

şimdi bu acı olayın üzerine konuşsak kötü olacaz, ordu düşmanı olucaz. ama işte çenemi de tutamayacağım.

arkadaşım, bu teröristler askerlere saldırdı mı? evet saldırdı. yani oradalar değil mi? evet oradalar. şimdi göreyim "güçlü ordu güçlü türkiye" sözlerinizi.

orada bir terörist grup var olduğuna göre, sen de gereğini yap. senin elini tutan mı var?

var işte oradalar belli nerde oldukları. gönder özel birliklerini oraya. süs olsun diye mi tutuyorsun gölbaşı'nda?

   eser   07.12.2009 17:10 ~ 17:11
   #1779733
12.

ulan biz hepimiz ceylan önkol'a beraber ağlamadık mı ? güler zerre hasta serbest bırakın diye beraber bağırmadık mı ? ne bu çomaklar şimdi ?

daha serap eser'in titremesi geçmemişken ne bu katliam ne bu sikindirik hareketler ?

insanca yaşam dedik, insan dedik alayınızı savunduk. sen öldürünce insanlık vasfını yitirmiş olmadın mı sanıyorsun ? bir ırkı yaşatmak adına öldürmeye devam et. san ki sen, doğru yol bu. ama bağırma sağda solda, barış istiyoruz. hakkımızı istiyoruz diye. insan dedik lan, hepimiz insanız dedik. birlik güzellik içinde yaşayalım dedik. bitmedi çomak sokmaların. varsa bir hata geçmişte yapılan, intikamını almaya devam et. arkanda bir ırk kalmayana kadar devam et.

gücüme gidiyor lan, insan dediğimiz adamlardan bu sikim işleri görmek cidden gücüme gidiyor.. can lan aldığın, can..


ve sevgili başbakan.. açılımın pek bir işe yaramış tebrik ediyoruz ülkecek.. ne yapacaksın açtığını kapatacak mısın ? bu şehitlere de kelle mi diyeceksin ? üçü beşi dağdan indi teslim oldu diye başardın mı sandın ? ölüyorlar hey, ölüyorlar.. "kelleler" kopuyor sevgili tayyip..

   balikistifi   07.12.2009 17:12
   #1779736
13.

haince pusuyu gerçekleştiren orospu çocukları da yeşil terörist elbisesi giyiyor muydu diye sormak istiyorum barış severlere.

bu muydu sayın cumhurbaşkanı güzel şeyler oluyor dediğiniz?

sayın başbakan açılım derken, silahları bırakıp gelsinler düz ova da siyaset yapsınlar derken kastettikleriniz bundan ibaret miydi? analar böyle mi ağlamayacaktı?şimdi gelelim vehbinin kerrakesine; yarın anayasa mahkemesinde görüşülecek dtp yi kapatma davasından ötürü gözdağı mı vermeye çalışıyor bu orospu çocukları? yoksa türk insanının sabrını test etmeye mi çalışıyor sunuz hayvanlaşmış beyinlerinizle?

sorun yargıya gözdağı vermekse; hukuk zaten kendi kararını verecektir. o hukuku koruyan kolluk kuvvetleri var, onlardan önce milyonlarca insan var sizin karşınıza dikilecek olan.

sabır test etmekse mesele;" biz türkler kurumaya yakın meyve vermeye başlarız." demiş bir büyüğümüz. diyor ki; biz bekleriz sabırla, inatla bekleriz, ammaaa! işte işin özü burada: amma sabrımızın tükendiği an o dağları zindan ederiz size orospu çocukları.

   ogeday   07.12.2009 17:13
   #1779738
14.

burada bile böyle bir olay olduysa artık ciddi ciddi düşünmek gerek bir kaç olayın hakkında.

hemen yöresel bilgi vereyim de çatışmanın -ya da atışmanın- boyutu anlaşılsın. olayların meydana geldiği yer, yaklaşık 10 yıldır bir tek hareketliliğin yaşanmadığı, dağlarında yıllar önce kendilerine tikko adını veren yeni model eşkiyaların türediği, özellikle bazı köylerinde terörün adının bile lanetlendiği orta karadeniz ili tokat'a 2 saat uzaklıktaki reşadiye. yıllar boyu terörün acısını çekmiş bir halkın yaşadığı bölgede böylesine adice kan dökmek, kalleşçe tuzaklar kurmak niyedir açılım açılım diye tutturan beyefendiler? açılımınıza sokayım sizin.

   ceres   07.12.2009 17:14
   #1779740
15.

"güçlü ordu, güçlü türkiye" sadece silahlı kuvvetlerle olmaz. bunu milyon kere söyledi askeri uzmanlar. güçlü ordudan önce güçlü siyaset gelir. terörist örgütün para kasalarını çürütmek gelir, propaganda yapmasını engellemek gelir, sorun olan bölgeye ekonomik önlemler gelir.


siz ordunuzu önce kuzey ırak a sokar sonra da bush un "get out" lafıyla geri çekerseniz, askerinizin başına çuval geçtiğinde ne notası müzik notası mı vereceğiz derseniz, jandarmanın elinden tutuklama, sorgulama yetkisini alırsanız başınıza bu gelir.

   ogeday   07.12.2009 17:17
   #1779746
16.

bir türk olarak kürtlere soruyorum; ''kürtler bu ülkeye ne vermiştir ?'' kürtlerin, türkiye'ye bugüne kadar ne katkıları olmuştur ? sosyal, bilimsel ve sanatsal anlamda yaşamımıza neler katmışlardır ?

kendilerini etnik kökenlerini ön plana çıkararak tanımlayan ve kendilerine verilmiş en büyük hak olan ''bu güzel ülkenin, türkiye'nin vatandaşı olmak hakkını'' bir kenara iterek, etnik köken üzerinden ırkçılık yapmayı tercih eden bu kitle, bu ülkeye ne vermiştir ve bu sapkın anlayışla ne verebilir ?

kürtlere soruyorum; neden terör sizde, beşik kertmesi sizde, kız çocuklarını başlık parası adetiyle adeta bir eşya gibi alıp-satmak adeti sizde, her türlü yasadışı işin altından çoğunlukla kürtler çıkmakta, kapkaç sizde, gasp sizde, ''namus cinayetleri'' sizde, kaçakçılık sizde, uyuşturucu ticareti sizde, bu ülkenin vatandaşı olmayı sindirememek hastalığı sizde, vur-kır-gasp et anlayışı sizde, özeleştiri yapmamak sizde, nedensiz aşağılık kompleksi sizde, başına kuş pislese devleti ve diğer insanları suçlamak sizde, herşeyi devletten beklemek sizde, asimile edildiği yalanını söyleyip, 21. yüzyıl türkiyesi'nde tek kelime türkçe bilmeyen milyonlarca insan sizde, emperyalist devletlerin size sahte bir mazi yapıştırması neticesinde anadolu'da hiçbir zaman varolmayan, sözde gasp edilmiş hayali bir anavatanınız olduğu yalanını yaymak yine sizde.

bu ülkeye hiçbir şey vermeden, kaba kuvvet ve vandalizmle, terör ile toprak gasp etmeye çalışma ahlaksızlığı sizde, diyaloğu ve insani ilişkileri es geçip, yakıp yıkarak bu ülkeyi bölmeye çalışmak sizde, avrupa'ya gidip türkiye cumhuriyeti ve onun şanlı ordusu türk silahlı kuvvetleri hakkında her türlü asılsız yalanları söylemek, bana işkence yaptılar, baskı yaptılar, dilimizi konuşamıyoruz, fırsat eşitliği yok gibi mesnetsiz yalanları söyleyerek siyasi mülteci statüsüyle o avrupa ülkelerine kapağı atmak, bir parazit gibi yaşayıp oralarda da suç işlemek sizde, sizlerde....

avrupa'da türkiye'yi şikayet etmek sözkonusu olunca ''ben kürdüm'' demek, ama cebinde türkiye cumhuriyeti kimliği ile avrupa ülkelerinden herhangi birinde suçüstü yakalandığınızda ''ben türküm'' demek üçkağıtçılığı sizde, çapulcu terör örgütüne her türlü desteği verip, demokrasi ve insan haklarından bahsetmek, ''şiddeti kınıyorum'' demek sizde, bu yalanları söyleyip bizleri de enayi zannedip, aptal yerine koymaya çalışmak terbiyesizliğ i ve alçaklığı sizde, bu ülkede yaşayan onlarca farklı etnik kökenden milyonlarca insan, etnik kökenleriyle ilgili en ufak bir sıkıntı çekmezken, özgürce siyaset yapabilirken, milletvekili ve hatta başbakan bile olabilirken, verdiğimiz kurtuluş savaşı mücadelesi sonucu elde edilmiş cumhuriyetimizin kazanımlarını içlerine sindiremeyen sömürgeci, etnik soykırımcı, emperyalist devletlerin maşası ve tetikçisi olmak düzenbazlığı neden hep sizde ?

lütfen bu sorulara yanıt verin, tabii verebilirseniz. ..

bu memlekete bugüne kadar ne verdiniz de, ne istiyorsunuz ?

eğitim diyorsunuz; öğretmen öldüren terör örgütünün katillerini ve elebaşını lider, siyasi irade kabul ediyorsunuz.

dilimizi konuşamıyoruz diyorsunuz; o halde bugüne kadar türkiye'nin çeşitli kentlerinde açılmış ''kürtçe kursları'' sözde dil öğrenmeye susamış sizlerin ilgisizliği sonucunda neden kapandı ?

siyasi platformda temsil hakkı diyorsunuz; siyasetinizi etnik ırkçılığa ve bölücülüğe dayalı söylemler, eylemler ve politikalar üzerine kuruyorsunuz.

yarattığınız terörden 30 bin insan can veriyor.... en ufak bir özeleştiri, en ufak bir günah çıkarma yapmıyorsunuz.

sizlerin canı can da, bu ülkeyi ve içinde yaşayan masum insanları terörden korumak için hayatını hiçe sayıp şehit olan ana kuzularının, evlatlarımızın canı patlıcan mı?

istanbul'da sokaktaki vatandaşlara saldırmak, molotof kokteyli atmak, otobüs yakmak, polise ve sade vatandaşlara, kadınlara, ufacık çocuklara ''kaldırım taşları'' atıp kafalarını yarmak neyin protestosu? hangi köhne düşüncenin, hangi barbar anlayışın dışavurumu?

bugüne kadar hangi ''kürt kökenli'' türk vatandaşına; hop! sen kürtsün şu şehre giremezsin, şu işi yapamazsın, şu mesleği icra edemezsin denmiş veya denmekte?

bu ülkenin en çok para kazanan insanları çoğunlukla kürt kökenli şarkıcılar, eğlence yeri sahipleri, işadamları, ticaret erbabı, turistik otel sahipleri, eğlence dünyasında; tv'de, gazinolarda iş yapan isimler (ibrahim tatlıses, özcan deniz, ceylan, yılmaz erdoğan vs.) değil mi?

hani ne oldu ''fırsat eşitsizliği yalanınıza?'' işin doğrusu, sizin sorununuz bu ülkeyi terör ile, vurarak, kırarak bölmek! bir oldu-bitti yaratarak bu güzelim memleketi parçalamaktır. bu kadar basit. şu çıplak gerçeği artık ilkokula giden küçücük çocuklar bile anlayabilmektedirler.

''kürt'' kökenli vatandaşlarımız, eğer bunca kan ve gözyaşı dökülmesine sebep olan bu bölücü ırkçı teröristleri hala destekliyorlarsa, kusuru devlette değil, kendilerinde aramalıdırlar!

meydanlarda eller hep zafer işareti, ellerde 30 bin insanımızın katili kanlı terör örgütü pkk'nın afişleri, terörist başı apo'nun posterleri, yakarız-yıkarız tehditleri ve herkesin malumu ülkemizdeki büyük kentlerde meydana gelen şu terör olayları...

çapulcu terör örgütünün hazırladığı ''şemdinli fiyaskosundan'' sonra, ellerine para vererek sokaklara salıp polisimize, güvenlik güçlerimize, halkımıza taş ve molotof kokteyli attırdığı küçücük çocuklar...

çocuğunu terör örgütünün militan olarak kullanmasına müsade ediyorsan, bu kaos ve terör yöntemlerinden medet umuyorsan ve bu yolla bu ülkeyi böleriz, sözde ülkemizi de kurarız diye düşünüyorsan, canın yandığında veya meydanlara saldığın, yak-yık-kır-dök evladım dediğin çocuğunu kendi ellerinle ateşe attığında da bunu devlete fatura edemezsin.

hak isteyen, hukuk isteyen önce bu ülkenin bütünlüğüne, bu ülkenin insanlarına, toplum kurallarına saygı gösterecek. ülkesine katkıda bulunacak. insan gibi davranacak, yakmayacak, yıkmayacak.

kısacası; terörist ile arasındaki farkı yine bizzat kendisi ortaya koyacak. bu ülkenin güzel insanlarını kendisine inandıracak.

kürt toplumu yüzyıllardır kendisini sömüren, geri bıraktıran, kulun kula kulluk ettiği ''feodal düzen'' denen ilkel sistemden ne zaman vazgeçecek? ne zaman hanım fertlerine gereken ''özgürlüğü'' teslim edecek? ve neden ülkede en yüksek kadın intiharları batman'da? neden aile içi şiddet sorununda ve töre cinayeti denen illette ekseriyetle kürt kökenli insanların yaşadığı illerâ başı çekmekte? büyük şehirlerde kapkaç ve bu tür illegal suçları işleyip, elde edilen yasadışı geliri terör örgütüne aktarma suçu neden hep kürt kökenli çocuk ve gençlerde görülmekte? neden, neden, neden?

kürdüm diyen sizler, acaba bu kusurlarınızı hallettiniz mi ki, türkleri pervasızca eleştiriyorsunuz? size yer, yaşam hakkı, hak-hukuk vermekten başka ne yapmış bu ülkenin vatandaşları? (alıntı)

   122333444455555   07.12.2009 17:19
   #1779752
17.

buraya cok uzun bir yazi alintililayacagim, cok derin manalar ifade edecek. mahiyetini idrakiniz biraz zor olucak ama cabalarsaniz neden olmasin. butun problemleri burdaki yazi cozecek.

* * *

   zyucel   07.12.2009 17:21
   #1779759
18.

bilmem kaçıncı kez şehit haberlerine yorum yapışımızdır bu,kendimizi tekrar ederek.gencecik yedi kişi hayatını kaybetti,belli ki son da olmayacak.bunun üstüne söylenecek birşey yok.

   saranbula   07.12.2009 17:23
   #1779763
19.

bu insanlık dışı davranışın akabinde,
halen tahrik, halen iç çatışmaya teşvik!

aynaya nasıl bakıyorsunuz?
hırlayan pitbul çetesinden başka ne görüyorsunuz?

maşasınız.
maşa geldiniz, maşa gideceksiniz!

"özgürlük savaşçıları"m benim.
keşke sizin kadar olmasa da, birazcık "faşist" olabilseydik, o zaman sizi de maşa olmaktan bağımsız kılabilirdik belki!

   perilousness   07.12.2009 21:00
   #1780310
20.

çok açılmayın boğulursunuz dedik dinlemediler! eskilerin bir sözü var; katranı kaynatsan olur mu şeker cinsini siktiğim cinsine çeker. bu orospu çocuklarından aksi bir tutum beklemek salaklık olurdu zaten.

   feldispat   07.12.2009 21:45
   #1780429

12 

 

sayfa

 / 2 

reklamı kapat

yazdır