99 siir 99 resim

1.

kısaca şöyle: "türk resminde ayrıcalıklı bir yere sahip olan ergin inan'ın sadece iksv için özel olarak, farklı tekniklerle çalıştığı 99 adet resim, talat halman'ın mevlana'nın yapıtlarından derlediği 99 şiirle buluşuyor."

sanatseverler için koleksiyon değerinde bir kitap, hı hı evet. piyasa satış fiyatı 500 ytl, iksv üyesi, iksv kart sahibi -artık sarı lale misiniz, siyah lale mi orası sizin işiniz- gerçek (kelimedeki vurgu italik ve sarkastiktir) sanatseverlere ise 450 ytl ederinde.

hayatımda böyle rezillik görmedim sevgili şansal. unesco tarafından mevlana yılı ilan edilen 2007'de başladı bu kitabın çalışmaları. biz de sevindik, bravo lan iyi düşünmüş herifler dedik. hazır memleketimizden tüm dünyaca tanınmış az sayıdaki insandan biri hakkında -gerçi japonca çevirilerinde sıçılıyo ama olsun, o ayrı- düzgün bir şeyler yapılıyo dedik, alırız dimi lan, alırız alırız dedik; olana bakın.

ümmetçilik arıyordunuz değil mi? ümmetçiliğin alası budur. sanatı sadece "satın alabilenlere" erişilir kılarsanız, (for english press nine baby: only for those who afford. e malum siz enternasyonel dil kullanırsınız), bu nimetten faydalanmak isteyen gençliği hayalkırıklıklarıyla kırım kırım kırarsanız afedersiniz ama göt laleliğinden başka bi şey yapmazsınız.

yağım tükendi, kandilim söndü iksv. 99 taşlara gelesin, 99 dereden su içemez olasın.

   psyche   11.02.2008 21:49 ~ 21:53
   #863088
 
reklamı kapat

yazdır