ahlaksizlik

1.

bir küçük iskender bok yemesi. yine bir şaheser..


ahlaksızlık

artık zamanın da üstünde şık bir şehirde
mazgallara kapatılmış, büyüyemeyen çocuklar için
kafatasları çelikten adamların şarkılarını
ya da rahibe pelerini altına gizlenmiş,
gözleri irin torbalarıyla kanlı şeytanları
bir ruhun turuncu mihrabına getirip
ordan aşağı atmalı..
sisle örtülü bir tanrı yüzünde ortalık
henüz
güpegündüz bir şalla sarıldıysa dörtnala
karanlık bir an
çirkin bir vincin organik çengelinde
çağdışı bir cadı gibi kusarken kanlı
asılı kaldıysa
delikanlılarla yatıp kalkan ivedi bir caddenin
dedeleri, dişsiz oratoryolar gibi embriyo ise
rahmine sıçarım böyle anaların diye
küfrederek dua adına açılıyorsa engerek yuvası avuçları
peygamber develerinin
artık zamanın da üstünde şahsiyetsiz bir şık şehirde
mazgallara kapatılmış, büyüyemeyen çocuklar için
kutsal kabahatleri ve mecazi kerhaneleri
bir ruhun turuncu mihrabına getirip
ordan aşağı atmalı..
ve bu sülalenin bütün arsız, ağızsız ağıtlı kapılarını
o sisli yüzlerin yüzüne kapatmalı..

   starbreeze   06.07.2009 01:08
   #1478526
2.

ahlak kavramını oluşturan ahlaki konular listesinden bir maddedir. diğerleri için;

<bkz: ahlaki konular>

   ikiekmekbimaltepe   14.12.2009 20:28
   #1793206
3.

sözlükte arkamdan dönen, şahsım için itham edilen sözcüklerden yalnızca biri.

günlerdir benim ve benim haricimde bir kaç kişinin arkasından güvercinlerde, lafmacun msn grubu'nda, lafmacun yazarlarının kendi aralarındaki msn konuşmalarında, facebook'ta, hatta normal hayatta dönen sözler var. bu konularda konuşanları, neler konuştuklarını, kimi neyle itham ettiklerini, hangi konuları ne şekilde anlattıklarını, gerçekte olayların ne şekilde olduğunu ve kimin hangi amaçla bu şekilde davrandığını, kısacası bahsedilen hemen her şeyi ve arkasındaki amacı gayet iyi biliyorum.

insanlar benim zekamla dalga geçeceklerine, benim ve diğer lafmacun yazarlarının ahlakına, karakterine, namusuna dil uzatacaklarına, benim ve diğer lafmacun yazarları üzerinden prim yapmaya çalışıp siktiriboktan "popülerliklerini" artırmaya çalışacaklarına, kendi pisliklerini temizlemeye çalışsalar kendi çıkarları açısından çok daha iyi olur. gizlemeye veya dikkatleri başkalarının üzerine çekerek kamufle etmeye demiyorum bakın, temizlemeye diyorum. birilerinin yaptığı hataların günahının bedelini ben çok değerli lafmacun ortamından olarak çekmek zorunda değilim. siz kim oluyorsunuz da benim eğlence alanımı kısıtlamaya çalışıyor, bana ve diğer insanlara hakaretler yağdırıyorsunuz? haklı olsanız bile bunu meşru gösterebilir misiniz? içinizde allah korkusu olsun.

bir de şu var; bu konuların peşinden de koştuğum sanılıyorsa bu yanılgıdaki arkadaşların etraflarına iyi bakmalarını öneririm. sizin pislikleriniz beni zerre kadar ilgilendirmiyor, bunu da biliyorsunuz ve sırf bu yüzden baş edemediğiniz adamları değil beni hedef olarak seçtiniz benim bu konuları umursamadığımı düşünüp. etrafınıza gerçekten 3 defa bakın, ben bu konuştuklarınızı, dedikodularınızı, çirkinliklerinizi vahiy yoluyla öğrenmedim. etrafınızda sizi sevmeyen o kadar çok insan var ki, kendileri gelip bana kuş uçurdular. sizin yaptığınız dedikodulara karşın, onlar da ellerini vicdanlarına koyup, bizi bilgilendirdiler biz hiç bir şey istemeden, hatta ben kendilerini tanımıyorken bile. evet, hiç tanımadığım insanlar gelip sizin hakkınızda, sizin yaptıklarınız, söyledikleriniz ve pisliğiniz hakkında gelip bana konuştular. ayrıca "evet", konu alenen hakaret boyutuna gelene kadar önemsemiyordum, ama ben sizin gibi değilim. sandığınız gibi kimsenin arkasından konuşmam. hele hele "birinin arkasından konuşmak ahlaksızlık, karaktersizliktir" deyip, 5 dakika sonra aynı şeye ben başlamam, bunu günlerce sürdürüp, kendi örtemediğim pisliklerim yüzünden başkalarına hakaret ederek kendimi üste çıkartmaya çalışmam. ters psikoloji yaptığım biri yüzünden de gelip hiç bir bahane bulamadığınız bir "sözde" suç yüzünden beni yargıladığınızı sanıp, üstüne üstlük adımı karalamaya çalışamazsınız. o çamur üstünüzde kalır. ben, benimle muhattap olan kişiyi zirveden önce de aynı tür bir pislikten, aynı yöntemle uzaklaştırdım, onu korudum, tarafları yumuşattım, entry'lerini sildirdim, ama bundan bahsetmiyorsunuz? nedense bu sefer yaptığım suç oluyor. o kişi de şu anda yazamaz. bazılarının gücü ancak böyle şeylere yetiyor. madem o söylediğiniz şey, benim ve bazı yazarların yaptığı şey, yani dedikodu orospuluk oluyor, ahlaksızlık, karaktersizlik oluyor, siz niye yapıyorsunuz bunu, biz yaparken orospuluk da siz yaparken efendilik mi? kendinize bunu mu yakıştırıyorsunuz? üstü kapalı bir şekilde bana ve benimle aynı gördüğünüz insanlara basitçe, sol layer'a konuşlanıp namusuna küfür etmekle olmuyor bu işler. hiç utanmanız da yok değil mi, başkasına rahat rahat küfür ederken? biz size bunu mu yaptık? bu karakter sahibi, ahlaklı bir insanın yapacağı davranış da, benim açıklamamı yaptığım şey karaktersizlik oluyor.

not: yönetime de teessüflerimi iletiyorum buradan. sözlük yazarı bile olmayan birinin hakkını ölesiye savunacaklarına, önce sözlük kurallarını uygulasınlar. tartışmalara taraf olacaklarına, hakim olsunlar.

not: disko kralına geliyorum. dedikodumu yapanlar da gelsinler, çok da umurumda. çok karakterliyseniz gelip bu hakaretlerin özrünü dilersiniz, belki doğru düzgün, adam gibi bir zirveye iştirak ederiz kavga gürültü olmadan. sizden tek beklediğim şey insanlık. elinizi vicdanınıza koyun, bir düşünün konuştuklarınızı. ondan sonra zirvede yüzüme bakabilirsiniz belki.

   celeron300a   26.12.2009 22:41
   #1818489
 
reklamı kapat

yazdır