ailelerin cocuklari yemek yemeye zorlamasi

1.

çocukluğumuzu kabusa çeviren zorlamalar bütünüdür. çocuk zayıf ve çelimsizse gitsin askere yazılsın daha iyi. sanki dünya da hiç bir sorun yokmuş gibi anne baba takarlar bu duruma. o yemek bitecek o kadar. başka türlü kurtuluşun yoktur.

hayır insan kendine yetecek yemeği bilmez mi yahu bu çocuk da olsa doyduğunu bilmez mi. çocuk salak mı? hayır tam tersi çocuk çok zeki olduğu için böyle. tee en başından ilk çocuk insandan beri bu böyle. adem ve havvaya dayanıyor bunun ucu. ilk çocuk işte ademle havvvanın yaptığı ilk bebe büyümüş serpilmiş sonra bunun kardeşi olmuş kıskanmış onu çok bu ilk gözağrısı sonra bakmış anayı babayı nasıl sinir edecek yemem demiş inat etmiş. havva elinde bir dilim elma dolaşmış peşinden bebenin. o da pek meraklıya yemeye yedirmeye. sanki başına ne geldiyse bundan gelmemiş gibi. sonra işte böyle böyle başlamış yemem de yersin de muhabbeti. büyümüş ilerlemiş koca bir nesil.

o değilde çok tehlikelidir bu iş. besleyeceğim derken bulumia edersin çocuğu. yaşadım kendimden biliyorum 4 ve 5. sınıf boyunca her öğlen "ben daha fazla yemiycem"den sonra yediğim her şeyi kustum. bunalımlara girdim. her gece dua ettim allah'a annemler daha azıyla idare edebilsin diye bir de kızdım havva'yı bu kadar pisboğaz yarattı diye.

   oryantalistoryantal   05.11.2008 01:12
   #1077019
2.

afacan yegen yemek yemeye zorlanmaktatir, ve herkesin koptugu an yasanmak uzeredir

- ama yemezsen arkandan aglarlar.
afacan yegen - geycekten mi?
- hi hi
afacan yegen - aglasinlar ya balale

10 dakika sonra sofra toplanirken afacan yegen oyuncagini orta yere birakir ve tabagina bakar ve sorar

cok agladilaymi?

   wpc   05.11.2008 03:33
   #1077130
3.

hah küçükken ye ye ye..!
büyüyünce yavrum göbek de masaya değiyor hani..!.ekmek yeme bari..

   umutsuz vaka   05.11.2008 07:46
   #1077162
 
reklamı kapat

yazdır