aileyle cikilan araba yolculuklari

1.

yola çıkmadan başınıza gelecek felaketleri tahmin ettiğiniz ama illaki çıkmak zorunda kaldığınız bir yolculuktur, bide yol uzunsa kimse kurtaramaz sizi..

   too_fast_for-love   25.07.2007 11:38
   #569048
2.

babasının yanında sigara içmeyen ergen birey için oldukça sıkıntılı geçmektedir.

   cayvesigara   25.07.2007 11:39
   #569049
3.

aileyle evde geçen vakitlerden daha geyik olabilen araba yolculuklarıdır.

   diabolik   25.07.2007 11:40
   #569051
4.

en çok dinlenme tesislerini özleten yolculuktur.

+baba dinlenme tesislerine ne zaman varırız?
-niye yoruldun mu?
+yok da, hani ihtiyaç molası vermiycez mi?
-he senin çişin geldi?
+bingo!
-taşşak mı geçiyon lan eşek sıpası
+estagfurullah baba
-bi de estagfurullah diyo yaa..!
+pardon baba...

   birinebakipcikicam   25.07.2007 11:41 ~ 11:45
   #569053
5.

kişi sayısına bağlı olarak değişik şekillerde yorumlanabilecegini düşündügüm seferlerdir. şöyle ki dört kişilik çekirdek ailenizle çıktıgınız yolculuk süper keyifli, hiper konforlu ve de otobüs yolculuguyla kıyaslayınca daha çabuk geçebilir. ancak bahsettigimiz aile çekirdek değilse, hala,amca,anneanne,babaanne,dede,teyze,dayı,enişte,görümce,börülce,kayınço,emi,kuzen ve daha ismini vermek istemedigim eş dost da aranızdaysa kimi zaman kargaşadan kaynaklanan problemler gözükebilir.

   mileydi   25.07.2007 11:44
   #569055
6.

+ baba arada gaza bassan keşke.
- çokmu biliyosun eşşek sıpası çok yakıyo o zaman. çalışıpta bana benzin almış sanki.
+ baba ne alaka böyle giderse sabaha ancak varırız.
- bu böyle gitmez ersan efendi. defol git gözüm görmesin.
+ baba nasıl ızdırapsın anlatamam.
- kes lan zındık!

   thelifeisnothing   25.07.2007 11:48
   #569059
7.

bir de her dakika birşeyler yedirmeye uğraşan, yemek ve yedirmek için yaşayan bir anne varsa kapıyı açıp kendini bırakmak ister insan.

annenin elinde bir elma vardır bunu uzatır ve alana kadar gözünüzün önünden çekmez bu süre zarfında aşağıdaki monolog geçer:
-yemiycem annecim sağol
-anne sağol ama yemek istemiyorum
-anne zaten yol tuttu yersem fena olacak sağol
-anne yemiycem
-anne duymuyo musun beni ya
-anne çek artık şunu gözümden lütfen
-sabrımı mı deniyorsun?
içses:allahım! beni annemle babamla deneme.

   alt tarafi bir elma yedik beraber   25.07.2007 11:49
   #569062
8.

8 saatlik bi yolculuk kesinlikle 12 saate belkide 14 saate çıkar.
bir de asitli içecek tüketip ishal falan olmuşsanız vay halinizedir.

   birinebakipcikicam   25.07.2007 11:52 ~ 11:54
   #569071
9.

annenin verdiği elem daha vahimdir.

+ okan, bak sabahta birşey yemedin al oğlum ye şunu.
- anne huzur vermek ne demek bilir misin?
baba araya girer..
+ bilse bu hallerde olurmuyduk! ahh ah..
- ne diyosun sen akif saçma sapan konuşuyosun.
+ mola diyorum versek mi..
- defol git sevmiyosun sen artık beni.
+ alla alla ne alakası var hanım... diye devam eder bu haller..

elemansa içten içe kendini yer.
okan: ömrümü yediniz lan ömrümü..

   thelifeisnothing   25.07.2007 11:55 ~ 11:56
   #569081
10.

eğer yolculuk ege sahillerine ise daha gitmeden bunaltılmaya başlarsınız.direksiyondaysanız;
anne tarafından oğlum piştin vallahi al şu güneş gözlüğünü tak!
baba tarafından oğlum yavaş git,meskun mahal burası öğütleri ardıardına gelir...

   ozcandemir   25.07.2007 12:07
   #569105
11.

yetişkin bireyin artık yaşmak istemediği yolculuk türüdür. genellikle sabah ezanına mütakip hazırlık yapılan yolculuk öğle namazına mütakip başlar .

anne bir gece onceden hazırlagına başladıgı epetin içine aşağıdaki listeyi koymuş sepeti balkondan arabanın bağajına yüklemek için teleskobik vinç çagırılmıştır .

köfte bol soğanlı* zeytin yaglı dolma* , haşlanmış yumurta* , haşlanmış patates* ,peynirli yada kıymalı börek*, yarım kalıp beyaz peynir* , domates*, salatalıkdomatesle aynı kaderi paylaşır ,biber <abkz: arabanın arkasında gölgede pisip siyahlaşması için , tabak ,kaşık, çatal,cay bardağı,su bardağı, tuzluk, çaydanlık, <abkz: bunlar yolculuk boyunca şıngırdayıp kafanızı zikmek bir süre sonra hipnotize ederek gittiginiz yolda ne yaşadıgınızı unutturmak için arabanın içine konur">*. ve kola*

halbuki gideceginiz yol toplam 4 saat ve iki moladan ibarettir . molanın biri çay ikincisi yemek içindir. ilk mola sapancada verilir . nedeni göl den gelen meltemi yakalayıp gol manzarasına karşı çay içebilmenizdir. * hele bir de sigara kullanıyorsanız vay halinize! herkezi cay salonuna dogru gonderip arabanın arkasında lastikleri kontorl edermiş gibi çömelip başlarsınız derin derin çekmeye . sabahtan beri baba ile beraber olmaktan içemediğiniz sigara her nefeste damarlarınıza serk etmekte nikotini iliklerinize kadar işlemektedir. her nefes diğer nefesi tetiklemekte nikotin ihtiyacı giderek azaırken hafif baş donmesine sebeb olur . ihtiyaçlar giderilmiş yola çıktıgınız andan önce kokmaya başlayan yiyecekler siz çay içerken arabanın içine üzerine haşanmış yumurta serpilmiş kaşarlı köfte kokusu ile yola devam edersiniz . ögle güneşi içeriyi kavurmakta arabanın klimasının sadece havalandırma ızgaralarını sogutmaktadir. bir mola daha verilecektir ama kesin belli degildir yer. bolu dagı tunelini gecmedenmi geçtikten sonramı ? evet aileek ilk defa bolu dagı tüneli gecilecektir.meraklıdır arac ahalisi . baba zor bir karar verir . tünelden once duracagız . adapazarı ve düzcenin o güzel hıza müsait 3 şeritli yolları 110 km sabit hızla geçildikce ailenin delikanlısı içini yemekte kafasından yazdıgı yüksek hız senaryolarını canlandırırken sigara yakma istegi dogmaktadır . kaynaşlıda bir tesisi gözüne kestirir . anne bagajdaki yiyecek malzemeyi cıkartıp arabanın içinde ekmek kokan köftelerii ve pörsümüş zeytinyaglı domatesleri bir güzel yelerştirir bir parça tuz ve yanında abdes suyu niyetine kola ile beraber elinize tutuşturur .yemegi yedikten sonra bir onceki mola yerinde aptıgınız gibi arka lastikleri kontrol bahanesi ile bi sigra daha yakılır igerler bayram kafa bi miyon olur.

yavaşca yapımı yıllar sürmüş bolu dagı tuneline dogru yola cıkılır. ilk once ulan harbiden yapmı yıllar surmesi dogaldır diye kendi içinizden geçirirken o büyülü an gelir tünel gözükür. herkez heyecen içinde tünele konsantra lmuşken aklınızdan amerikan filmlerindeki ter altındaki askeri tesisler gelir . hayranlıkla izlerken radyo frekansında bir kadı sesi duyulur ." sayın sürücüler şu an bolu tünelini geçmektesiniz . trafik işeretlerine ve görevlilere uyunuz " uyarısı anons edilir . vay be teknolojiyi kullanmışlar dersiniz içinizden. helal olsun be değdir dersiniz ama farkında olmadan her gectiginizde 5.25 ytl yi gommektedir 3 km yol için . bunuda gerede çıkısında farkedersiniz normalde 5.75 e cıkacagınız otobandan 11 ytl verince babanın gözü açılır . ilk once "10 saati geçirip cezayamı kaldık acaba ? " diye dusunurken istanbul gişelerindede aynı parayı verince kendinize gelirsiniz.

yol sırasında sürekli bişeyler yedirme cabasında olan anne en sonunda vaz geçmiş memleketinin sınır tabelasını görünce düşüncelere dalmış yol kenarındaki tarlalara , otlayan hayvanları görünce memleket hasreti tavan yapmıştır. su istersiniz cevap yoktur eski anılarına dalmış olan anneyi bogulmadan once kurtarmanız gerekir. "aneeeaaa ! " diye dikkatini çeke son anda gozyaşlarında bogulmasına izin vermezsiniz.

   dartagnan   25.07.2007 14:15 ~ 14:16
   #569347
 
reklamı kapat

yazdır