akhisar anadolu lisesi

1.

manisa akhisar'da bulunan anadolu lisesi.

kalanını muhabirimiz wikipedia'dan aktarıyor:
akhisar anadolu lisesi, 1989-1990 öğretim yılında geçici olarak bugünkü ticaret meslek lisesi binasında öğretime başlamıştır. 1994-1995 öğretim yılında yine geçici olarak zübeyde hanım ilköğretim okulu ek binasına taşınmıştır. 1998-1999 öğretim yılı başında şimdiki binası olan binaya geçmiş olup; eğitim öğretimi burada sürdürmektedir.

okulun durumu

* binanın özellikleri:kalorifer ile ısıtılmaktadır. elektrik mevcuttur, su ve kanalizasyon yoktur.
* dershaneler:okulumuzda 21 derslik bulunmaktadır.
* laboratuvarlar:okul koruma derneğimiz ve okul aile birliğimiz tamamen kendi imkanları ile okulumuza bir fizik laboratuvarı, bir kimya laboratuvarı kazandırmışlardır.ayrıca 2002 yılında bakanlığımızın tahsisi ile bir adet bilgisayar laboratuvarı kurulmuştur.
* okul ve sınıf kitaplıkları:okulumuzda kütüphane mevcut olup, burada öğrencilerin boş zamanlarını iyi bir şekilde değerlendirmelerine imkan sağlayan, ödevlerini yapmalarını sağlayacak gerekli kitap, ansiklopedi, dergi v.b. dokümanlar vardır, ancak kitap sayımız yeterli değildir.
* spor salonu:okulumuzda kapalı spor salonu yoktur.
* idare odaları:sekiz (8) adet idare odası vardır. müdür(1), müdür başyard.(1),müdür yard.(2), rehber öğretmen(2), öğretmenler odası(1), memur odası(1)
* diğer sosyal faaliyetler için ayrılmış yerler:öğrencilerimizin daha iyi bir eğitim alabilmelerini sağlamak amacıyla kültürel ve diğer amaçlar için kullanabileceğimiz herhangi bir salon ya da binamız yoktur.
* bahçe:okul bahçesi (okul binası dahil)10.000 m2 civarındadır. zeminin bir kısmı beton iken özelliğini kaybetmesi sonucu koruma derneğimiz ve akhisar belediyesi işbirliği ile 2001-2002 öğretim yılı başında oyun alanı kısmı için asfalt yapımı sağlanmıştır.bahçeye 600 civarında ağaç dikilmiş ve halen ağaçlandırma çalışmalarımız sürmektedir.
vuhuuu, benim bile yeniden okula yazılasım geldi şimdi.

   google   16.07.2008 02:24
   #975874
 
reklamı kapat

yazdır