akil oyunu

1.

erol mütercimler'in bir kitabı.

bu kitap, tarihin kayıtlarına geçmiş komploların akıllı insanlar tarafından

nasıl bozulduğunu ve bugün ortaya konulan akıl oyunlarının da akıllı oyunlarıyla bozulabileceğini anlatmaktadır. bu kitabı okurken erol mütercimler’in hemen hemen tüm öngörülerinin gerçekleşmiş olduğunu görüp şaşıracaksınız!

türkiye’ye kurulan komplolarla üretilen fesatları aynanın arkası’ndan önüne çıkaran akıl oyunları ilk kez bu kitapta...atatürk’e kurulan büyük komplo ve bunu bozan atatürk’ün dehası... abdi ipekçi cinayetiyle değiştirilen medya dengesi... abd’nin kasten vurduğu muavenet gemisi olayının ilk kez gün ışığına çıkan gizli belgeleri... yunanistan’ın nato’ya alınması için yaptırılan 12 eylül darbesi... genelkurmay başkanlığı ve cumhurbaşkanlığı seçiminde bozulan komplolar... sorun irtica mı ahlâk mı?.. kıbrıs’ta ders kitaplarında türklüğü unutturma çabaları... dinlerarası diyalog ihaneti... mankurtlaştırma süreci... başına çuval geçirilen türk askerleri...

asıl ustalık, ‘belirsizliği ya ortadan kaldırmak ya da en aza indirmektir’. ama bunun için önce ‘matematik akıl’ gerekiyor. bu ise laik düşünce sistemini özümsemek ve onun mekteplerinde okuyup gereğini yerine getirmekle olur. gerisi lâf ü güzâftır...akıl oyununu doğru okuyan yine akıl oyunudur. mücadele kısmına gelince, ‘akıl oyununu’ bozan ‘akıllı oyunudur’. ‘akıl oyunları’ peşinde koşan iktidar ve her alandaki güç sahipleri unutmasın ki, ‘akıllı oyunları’ her zaman galip gelecektir!

   dediydi dersin   15.07.2007 00:47
   #543148
 
reklamı kapat

yazdır