akp kapatilmamalidir

1.

anayasa mahkemesi raportörü osman can'ın uzun uzun incelemeleri ve bilimum araştırmaları sonucunda verdiği raporun ana fikri.

bir bakıma haklıdır.akp kapatılmamalıdır.her ne denmiş olursa olsun karşımızda duran %46 oy almış bir partidir ve yine bu parti bugün seçim yapılsa %40'ı kafadan alır.öyle yada böyle,erzakla,sömürüyle,propagandayla %40 destek almış adamlar.beğenmeyenleri de görelim bi' zahmet.
ve akp bir sestir.savunduğu şey her ne olursa olsun demokrasilerde sesler devlet eliyle kısılmamalıdır.akp'yi kapatma davası devletin kendine olan özgüvensizliğinden kaynaklanmıştır.ve akp gitse yerine pakp gelecektir.parti kapatmalar asla bir çözüm olamaz keza siyasi yasaklar da öyle.meclis canlı örneklerle dolu.

bir bakıma haksızdır.çünkü raportörün verdiği kararın %60'ı duygusaldır.raportörün önceki kararları da bellidir.düşüncesi belli olan bir adamdan yansız olmasını beklemek biraz hayaldir.eğer raportör bu kararı verirken sırf siyasal açıdan bakmadan,çok yönlü olarak düşünebilseydi kararın hakkını vermiş olurdu.

neticede sadece bir rapor.hayırlı olsun.

   helvacinin kizi   16.07.2008 22:48
   #976638
 
reklamı kapat

yazdır