akp nin basarilarini bir turlu hazmedemeyen insan

1.

gönül isterdi ki "çok var bu insanlardan, o hoo şu toplumsal muhalaefete bak la bu ak parti kesin çuvallar önümüzdeki yerel seçimlerde ilk genel seçimlerde de devrilir" diyeyim. maalesef sözlük gibi elit(!)lerin takıldığı platformlar dışında pek de kalın değil bu muhalefet damarı. bütün gün bilgisayar başında sümsüklenen yazarların bunu anlamasını beklemiyorum, yanlış olmasın.

muhalefetin hali böyle. nasıl böyle? şimdi akp'ye alternatif çıkartın kardeşim desen apışacaklar belli. o yüzden "çamur atalım, kara çalalım da izi kalır belki"'den hareket ediyorlar. ya bak şimdi alazlamak gibi olmasın ama kişisel fikrim chp kadrolarının ak partinin atılımlarını fena halde kıskandığı yönünde. türkiye cumhuriyeti devleti'ni yeniden kuran parti diye anılmasından korkuyorlar. harbi. bu çok belli. kurumlar yoluyla bunun önüne geçme çabası almış yürümüş. biraz uçuk gelebilir ama chp'liler bile çok memnun şu andaki yönetimden. ancak bunu gururlarına yediremiyorlar. çünkü memnun olmasalar başka seçenekler sunarlardı. tek dertleri direksiyonda olamamak. sanki chp gelecek baykal ve dinazorları ülkeye çağ atlatacak. bir türban meselesi yüzünden iktidar değişecek değil ya? saçmalık!!!

iyi dinle beni, kulaklarını dört aç. ak parti cumhuriyetin başına gelmiş en iyi şeydir. cumhuriyet tarihi boyunca yapılan icraatlerin yekununu ak parti, 4,5-5 yıl gibi kısa bir zamanda gerçekleşmiştir. inanmıyorsan açıp rakamlara bakarsın. rakam deyince aklınıza hep dış borç geliyo biliyorum. şimdi zeka düzeyinizi belli eden bakınızlarnızla döversiniz beni. büyük devletlerin büyük borcu olur. göt kadar, uluslararsı itibarı sıfır bir ülke olsaydık ne borcumuz olurdu ne de derdimiz tasamız. bu mudur yani? ak parti ülkeyi kendine getirdi, ayağa kaldırdı. türkiye'nin güçlü bir devlet olduğunu hatırlattı bizlere yeniden.

lan bak sola da çok büyük faydaları oldu ak partinin. yok öyle olmasa solcuların akp'de ne işi vardı? chp'den ak parti'ye geçenler oldu hala ne bu çekememezlik anlayabilmiş değilim. sola nasıl faydası oldu onu da söyliyim: hacı türkiye'de sınıflar bir türlü belirginleşememiştir. marksistler bunun acısını çok çekti zamanında. işçi sınıfı diye yırtınıyorlardı ama ortada ne adam gibi bir burjuvazi vardı ne de proleterya. akp'nin kalkınma hamleleriyle şimdi şimdi bir anadolu burjuvazisi palazlanmaya, sınıflar belirginleşmeye başladı. sapmış olan diyalektiği tekrar rayına oturtan partinin adıdır akp. tayyip erdoğan bu bağlamda bir burjuva devrimcisidir. tıpkı mustafa kemal gibi.

hal yukarıda anlattığım gibiyken hala hazımsızlık çeken insanları görüyorum. onlar da bir renk oluyorlar bu marjinallikleriyle. belki hatun kaldrımak için sırf bu karın ağrısı çeken balıkçı durmuş pozları, bilemem. ben eminim ki akp onlar için de bir maden suyu geliştirecek.

   faysal   31.10.2008 15:02
   #1073277
2.

<bkz: deniz baykal>

   divdiv   31.10.2008 15:05
   #1073280
3.

<bkz: hükümeti eleştirince entel olduğunu sananlar>

   nicos   31.10.2008 15:06
   #1073281
4.

<bkz: a.k.p. yi destekleyince müsteşar olanlar>

   slaw   31.10.2008 15:12
   #1073287
5.

<bkz: dostum başarı demişsin ama bu resmen çuvallamış>

   beniyiyim   31.10.2008 15:13
   #1073289
6.

aslında hazmedilmeyen başarı değil. zira akp hükümeti çok başarılı bir hükümet değil, fakat kendisinden önceki hükümetlerde sütten çıkmış ak kaşık değil. hazmedilemeyen millet'in takdiridir. örneğin akp 5 yıl iktidar da kalıyor, 5 yıldan sonra seçime giriyor, oylarının artırarak tekrar iktidar oluyor. fakat gel görki seçmenlerin yarısına yakını'nın oyunun almış parti hakkında seçimlerden sonra temelli kapatılması talebiyle dava açılıyor. işte biz buna tıp dilinde hazımsızlık diyoruz.

   eser   31.10.2008 15:23
   #1073301
7.

akp li esprilerini de bir türlü hazmedemeyen insandır..kıskanıyor yahu insan, başarı falan, yapamam bu kadar komiğini..

bari seçim başarısı falan denseydi de anlasaydık bir nebze.. sınıfların oluşumu, burjuva devrimi filan, zaten alman burjuvazisi de otoyol ihalelerinin elden ele nakledilmesi dinamiğiyle oluşmuştu, hele ingiliz burjuvası tokiye arsa kaptırarak, fransızlar da imar planı değişiklikleriyle.isviçre bankalarının temelinde ise kilise himmetleri vardı, demek ki tarih harbiden tekerrür ediyor, vay be..

   sipa   31.10.2008 16:15
   #1073346
8.

başarı nedir? başarılı bir insan neler başarmalıdır?

mesela, oğlunu amerikan burslarıyla okutup, şimdi oğluna 7 gemi alacak kadar düşünceli olmak mı?

bu ülke emeklilerinin yıllardır vergisini alıp bir de utanmadan emekliler devletin sırtında bir yük demek mi?

kişinin hakkı olan parayı sanki lütufmuş gibi sunmak mı?

65 yaşında emekli olacak dedelere sebep olmak mı, 9000 iş gününü tescilletmek mi?

din, iman, kuran, kitap.. bütün kutsal inançların sadece kendi ve cematine özgü zannedip, kendisinden olmayan herkesi kafir diye çağırmak mı?

sıradan bir kuldan farkı olmadığı halde, peygamber edasında takılmak mı?

fakirtden fukaran, insanın duygusal öğelerini ich ederek, 40 milyon eurolarla cirit atmak mı?

bende kendimi başarılı bilirdim, başarı anlayışlarımız ne kadar da farklı gençler.. maşallah..

<bkz: hükümeti övünce müslüman olduğunu sananlar>
<bkz: hükümeti övünce cennete gideceğini sananlar>

   thelifeisnothing   31.10.2008 16:22 ~ 16:29
   #1073352
9.

kime göre neye göre şeklinde karşılanılan başarıdır. başarıdan kastının kendi taban ve tavanına yedirilen paralar verilen ihalelerse tartışmaya bile gerek yok bu konuda ellerine elbette su dökülemez.

öyle ki akp iktidarı türkiye'nin tarihinde gördüğü en büyük özelleştirmeleri gerçekleştirmişlerdir. öyle ki kendisine muhalif her görüşü sindirmeyi başarmıştır iyi bir örgütlenme ile devletin kolluk güçlerinden yargıçlara kadar her şeye el atmıştır bunlarda başarıdır bu konuda kendisini tebrik ediyoruz malum süreci hızlı bir şekilde işliyor.

fakat bizim burada ki başarı halkın yaşam standartlarının yükselmesi ile ilgilidir. yoksa dünyada irtibarın artsın ki bu itibar özelleştirmelerle doğru orantılıdır.
halkın yaşamına ne katmıştır akp? ya da halka karşlı hangi haklar verilmiştir? kocaman bir hiç! aksine halkın hakları gasp edilmiştir.
ssgss adında bir yasa çıkarmış ve emekli olmak nerede ise imkansız hale getirilmiştir.
emeklilerin aldığı maaşlar sanki çok yetiyormuş gibi eğer bu emekli insan çalışır ise emekli maaşından kensinti yapılmaktadır.
elektirik, su, doğalgaza yapılan zamlar keza toplu taşımaya gelen zamlar onu geçtik petrole gelen ve dünyanın en pahalı benzinini kullanmamız...
bunlarda elbette başarıdır nereden baktığınız önemlidir bu eylemliliklere.

keza akp'nin yoksulluk ve yolsuzluğu bitireceğiz derken tamda içine saplanması her bir akp'linin bir şekilde yolsuzluğa bulaşması rüşvetlerin devam etmesi. kemal unakıtan adlı maliye bakanının ticaret faaliyetlerinin %500 artması bunlar tabi ki başarıdır.

peki ya halk! açlıktan kırılsın işsiz kalsın ama hamd olsun demeyi bilsin. üç çocuk yapın denilsin ama nasıl doyuracağına dair hiç bir şey söylenmesin... bunlar başarıdır. sonu meydanda asılmayı gerektirecek başarılardır.
nede olsa bunların soyları "ekmek yoksa pasta yesinler." e dayanır!

   lock   31.10.2008 16:29
   #1073358
10.

düzgün bir insanın midesine sahiptir. malum insan öyle her şeyi sindirebilen bir canlı değildir. özellikle iğrenç şeyleri sindirmesi zordur. ama bak mesela yılanlar bu tür şeyleri rahatlıkla hazmedebilir.

   demarke   31.10.2008 16:38
   #1073379
11.

<bkz: krita vurdu dördoldu>

   faysal   31.10.2008 16:41
   #1073382
12.

hazımsızlık sorunu çektiğini düşünen fakat yanılan insandır bahsettiğimiz insan . çünkü hazmedemediği şey zaten yoktur. yani paranoyak deli olabilir yada hastalık hastası .
mesala bu insan eğer erkekse ve " sanırım hamileyim " derse pekde şaşırılacak bir şey değildir.
adam kafayı yemiş olamayan şeyleri dert ediyo.
ne demek akp nin başarılarını hazmedememek .

tabi şöyle şeylerde söz konusu olabilir. hukukta , eğitimde, sporda , sosyal güvenlikte ve toplumun ilişki olduğu tüm yapılanmalarda skandallara imza atan bir partinin skandallarını başarı olarak düşünen deli cevat kıvamında nazlı ılıcak ay ku (ı q) sunda , engin ardıç ( bir agaca yapılan en büyük hakeret) dönekliğinde bir insansa elbette bu hazımsızlık söz konusu olabilir.
bu hazımsızlığa karşı en önemli ilaç anüsten alınacak fitil şeklinde ampüldür. ve lütfen ampul kırık olsun .

<bkz: engin ardıç ; bir ağaca yapılan en büyük hakeret>

   ipkisiyemaskosis   31.10.2008 17:08
   #1073414
13.

<bkz: bir akp girdisi olarak enflasyon>

<bkz: girdi>

<bkz: başarı>

   petra   31.10.2008 20:59
   #1073715
14.

ortada bir basari olmadiği icin, bu basarilari hazmedemeyen insan da yoktur. neyin basarisi ulan ? ne yaptı akp ? neyin üstüne gitti ? yolsuzlukla mi mucadele etti ? ihaleye fesat karıstıranları hapse mi atti ? komur dagıtmaktan baska ne verdi halka akp ?

akp nin basarisiymis... hadi oradan...

bazi konularda basarili akp. yolsuzlukta , hırsızlıkta, rusvetcılıkte, din somurusunde gayet basarili... ben bunları hazmedemıyorum. ve bu basarilari hazmedemeyen bir insan varsa o benim.

gelsınler benımle gorussunler. ben hazmedemıyorum.


ben akp nin basarilarini (!) hazmedemıyorum dıye benden hazmedemeyenlere tavsıyem ; soda ıcsınler.

   clubber boy   31.10.2008 21:13
   #1073740
15.

herhangi bir belediye binasına ve ya ido'ya cuma günü öğlen saatlerinde gidince vicdanı rahatlayacak ve aslında olmayan hazımsızlık problemini yenecek insandır. bomboş resmi binada duvarlara bakıp kendini biraz daha sevecek, cuma namazındakilere sevgi sözcükleri yollayacaktır.

<bkz: cuma gününün tatil olması>

   raki bardaginda cay   31.10.2008 21:44 ~ 21:45
   #1073792
 
reklamı kapat

yazdır