akp nin yolsuzluklarini gorup chp ye oy vermek

1.

aşırı derecede saçma bir eylemdir.
denize düşüp yılana sarılmakla alakası bile yoktur.

şöyle ki;

akpnin bir çok yolsuzluğu vardır. doğrudur. milletvekillerinin bazıları hakkındaki rüşvet iddialarıda vardır. bunların hiç biri bir iktidar partisine yakışmamaktadır. ayıptır.

ama şöyle bir şeyde vardır ki. bu chp bırakın iktidar olmayı daha muhalefet partisiyken bile kayıp trilyonlardan ** , rüşvet iddialarından başını kaldıramamaktadır. sahip olduğu belediyeler için "chplilere rüşvet vermekten işimi yapamıyorum." diyenler yok mudur? vardır. devlet kurumları üzerinde kapsamlı bir gücü yokken bile bu kadar sahtekarlıkla adı anılan adamlar , iktidara gelince neler yapar bir düşün.

son olarak söylemek istediğim , sevgili lafmacun okuru , başka bir alternatifin olduğunu unutma! bu saçma sapan kavgada ve kamplaşmada taraf olmak zorunda değilisin!

   zazani   05.10.2008 14:32
   #1048297
2.

doğrusu akp'nin yolsuzluklarını gördükçe alman yeşiller partisine oy vermektir. zaten mecliste herkes bizimle dalga geçiyor, biraz da biz geçelim, toy olsun, şenlik olsun.

   maltepe man   05.10.2008 14:34
   #1048299
3.

akp 'nin yaptığı bir sürü yolsuzluğu hala görmeyen at gözlüğü kullananların yanında çok daha masum bir harekettir.

   demarke   05.10.2008 14:37
   #1048302
4.

at gözlüğüyle dolaşmanın daniskasıdır. hala tek partili dönemden kalma alışkanlıkları devam ettirmektir. etraftaki alternatif partileri ya da alternatif çözümleri görememenin sonucudur.

mesele yolsuzluk ise objektif değerlendirecek olursak iki partinin de birbirinden kalır yanı yoktur. çok fazla geriye gitmeye gerek yok bu sene içinde erbakan'ın mirası kayıp trilyon davasına benzer bir dava da chp'ye açılmıştır. lakin o dosya hala başsavcı abdurrhaman yalçınkaya'nın önünde durmaktadır. ne zaman değerlendirilmeye alınacak o da merak konusu. vakti zamanında parti kapattıran, siyasi yasaklı olunan bu konulardaki şimdiki duyarsızlık da insanı utandıran, çifte standart olduğu savını güçlendiren delillerden bi tanesidir.

ondan öncesine bakacak olursanız didinip, çalışıp üniversiteyi kazanmış ama maddi zorluk içinde nasıl okuyacağını düşünen öğrencilerin umut kapısı olarak başvurduğu piriştina bursu'nda yapılan yolsuzluk neden bu kadar çabuk unutuldu? burs çıkmadı denilen öğrencilerin bursları farklı hesaplardan chp'lilerin kasalarında toplanmadı mı? hangimiz bilmiyoruz bunu? daha geçenlerde chp'li bir belediye başkanının "yamyamlardan" rüşvetçilerden yakarışını kim duymadı?

ama bunların hepsini bi kenara bırakıp akp yolsuzluk yapıyor bu durumda chp'ye oy vermek mübahtır diyebiliyorsanız gözlüğünüz atınkinin alasıdır.

"bir gün karnı aç bir adam yiyecek ekmek arıyormuş ayı güreşi yaptıran bir adamla karşılaşmış. adamla oturup konuşurken adam aç olana der ki:
-sen de açsın ben de açım. ben ayı güreştiryorum gel sen bu ayı posyunu giy ayı ile güreş para kazanalım onu da bölüşelim. adam:
-ama bu ayı
der. diğer adam merak etmemesini ayının zaten yorgun, topal , aç olduğunu söyler. hööst desen kaçar der. adam razı olur miilet toplanır başlar güreş.
postu giyen adam bi adım atar "la ilahe illalah" der.
karşıdan da bi ses gelir.
"muhammedün rasülullah"

önemli olan postun altındakini görebilmektir. şıracının sahibi bozacı. iki parti de birbirinin üzerinden pirim yapmaya çalışırken siz seçim hakkınızı çok kısır kullanıyorsanız bu sizin suçunuzdur. göz göre göre de oy vermeye devam ederseniz bu yönetim, bu düzen, bu kaos, bu yolsuzluklar bize müstehak.

bırakalım artık parti yokluğundan şikayet etmeyi. kısır döngüden çıkalım gözümüzü açalım. vardır başka bi çözüm yolu. düşünmek lazım..

   peynir gemisi   05.10.2008 14:55
   #1048335
 
reklamı kapat

yazdır