akp ye oy vermek zorunda kalmak

1.

yaklasan secimler öncesi bircok secmenin icinde bulundugu durumdur.

3 kasim'dan beri iktidarda olan partinin begenmedigi faaliyetleri olmasina ragmen secimin ideal olani degil optimum olani belirledigini düsünüp bu partinin akp oldugu kanaatinde olan kisilerin durumu.

ayaginda postallarla siyaset yapan, tank sesinden nemalanmaya calisan siyasilerin ata sporumuz ciriti ülkenin dört bir yaninda attigi bir ortamda, halkin tercihlerine saygi gösterilmesini isteyen kisilerin "bunlar adami zorla akpli yapar sizlanmalariyla dile getirdikleri durum.

bu isin chp ye oy vermek zorunda kalmak versiyonu da mevcuttur pek tabii. ve ayrica basinda hangi partinin ismi yazarsa yazsin oy vermek ve zorunda kalmanin ayni cümle icerisinde kullanmasi kesinlikle saglikli bir sonuc dogurmamaktadir.

iki kutuplu olma egilimi olan bir secim gündemde ve pragmatik düsünüldügünde bu en cok bu iki kutuba yariyor. kiliclar cekiliyor, saflar belli ediliyor. "birlik beraberlige en cok ihtiyac duyulan" böyle günlerde de partinin hatalarini dile getirmek "hainliklerin" en büyügü olur tabii ki! neticede hatalar hasir alti ediliyor veya bir süreligine donduruluyor ama bu sorunun varligini ortadan kaldirmiyor. secimden cikacak olasi sonuctan da "halk bizi destekliyor", "vatandas bizden memnun!", "milletten aldigimiz gücle yolumuzda yürümeye devam edecegiz!" cümlelerini duymak da cok beklenmedik bir gelisme olmasa gerek.

sonucun güdülen yanlis politikalarin kemiklesmesi ve mesrulastirilmasi olmasi kacinilmaz. bu hataya düsmeyecek iyi niyeti ve basireti siyasilerden beklemek ne kadar gercekci olabilir ki!

secmenlerin "zorunda" kalmadan oy verilebildigi gün bircok sorunumuzu geride birakmis olacagiz diye umutla o günü bekliyorum!

   klartext   17.05.2007 13:31
   #401520
2.

asla zorunda olmadığımız durumdur. bu kadar mitinglere rağmen seçimlerde birinci parti çıkacağı söylenmektedir. inşallah olmaz dediğim durumdur.merakla seçim sonuçlarını beklemekteyim.

   mrve_mrve   17.05.2007 13:38
   #401528
3.

<bkz: kötünün iyisi>

   zelooo   17.05.2007 13:39
   #401530
4.

kenidini islamcı sanan buna mukabil akpninde islamcı olduğunu zanneden ve bu islamcık duygusu chp nin ikitdara gelmesini sindiremeyen zorynluluk dururumu.

   infitar   17.05.2007 13:41
   #401533
5.

akp değnekçilerinin son taktiği de bu cümleyi sarfetmektir. dikkat edersek son günlerde çeşitli komünite ve yayın organlarında hep bu meselenin üzerine gidilmekte, aylarca ve hatta yıllarca bir şekilde akp'yi destekleyici yorum ve yazılarını gördüğümüz insanlar sanki akp ile yeni tanışmışlar gibi sırf oy verilebilecek tek parti akp olduğu için ona oy vermek durumunda kalacaklarını yazmışlardır. bunun da tek bir sebebi var ki son yıllarda hiç olmadığı kadar yüksek olan kararsız oyları yönlendirmek ve kendi taraflarına çekerek prim yapmaktır pek tabi. türk halkının bu tip ayak oyunlarına gelmemesi en büyük dileğimizdir tabi ki.

   sepulfly   17.05.2007 13:45
   #401541
6.

türkiyede oy verilecek parti kalmadığından kötünün iyisi şeklinde açığa çıkan fikirdir.

biz adamı böyle akpli yaparız dedirtir devlet büyüklerine.

   nick_neyime   17.05.2007 14:02
   #401574
 
reklamı kapat

yazdır