aktutun u itiraf edin demistik

1.

taraf gazetesının bugün tarihli haberidir , genelkurmayı aktütün saldırısını bilmekle açıkça suçlamakta ;

işin şaşırtıcı tarafı bunu belge ve istihbarat raporları ile yapmaktadır , eger haber dogru ise akıl ve kalbımızdeki bir çok datayı tekrar gözden geçirmemiz gerekecek.

ümit edelim o kardeşlerimiz boşuna şehit edilmemiş olsunlar.

http://www.taraf.com.tr/haber.asp?id=19121

   1 a   14.10.2008 18:53
   #1055911
2.

<bkz: en güvenilen kurumun tsk olması>

   raki bardaginda cay   14.10.2008 19:18
   #1055945
3.

hadi meclistekilerin dokunulmazlığı var istedikleri gibi at koşturabiliyorlar.

bunların neyi var da dağlıca ve aktütün'ün hesabı birilerinden sorulmuyor. körpecik çocuklar göz göre göre ölüme yollanıyor. arkalarından yalan göz yaşları, intikamları alınacak safsataları.

sömürdüğünüz yetmedi devleti, insanların canlarıyla alay edercesine oyun oynuyorsunuz artık. gözünüz doysun ulan. hala yalandan tezkere oylamaları, türkiye'nin bağımsız kalmış tek kurumu, en güvenilen kurumu zırvaları.

yok terörle mücadeleye şu kadar para harcadık buna bu kadar para harcadık. nerde harcadıklarınız? nereye kullandınız? dağa taşa. ha bire şehit haberi. sorması ayıp terörle mücadeleye kaç tane şehit ayırdınız? kaç ailenin daha ocağını söndüreceksiniz?

mücadele dediğiniz oyun tek kale mi oynanıyor? bbg evi gibi izlediğiniz adamları bulup yakalamak mı zor geliyor? bırakın arkadaş kandırmayın artık milleti. uçan kuştan bile haberiniz var. bir avuç çapulcuyla mı başa çıkamıyorsunuz?

tsk en güvenilen kurummuş. bir gün vekillerden birinin veya tsk üst düzey görevlilerinden birinin oğlunun acısıyla televizyonlarda ağlandığını görürsem o zaman inanırım, güvenirim. yoksa kimse kimseyi kandırmasın. neyinize güvenelim? canımızı emanet ediyoruz, zorunlu askerlik yapıyoruz, ama bir güvenliğimiz yok.

karar verin kim kimi koruyacak?

   berkalettin   14.10.2008 19:37
   #1055973
4.

"vay!" dedim, "vay be!" dedim...

bir sürü adam öldü, şehit dediler, kahraman, ana kuzusu dediler, mehmetçik dediler. yalanmış meğer. hepsi bok yoluna gitmişler.

vay be, bbg evi gibiymiş ya durum, o zaman ölenlerin hiç biri şehit ya da gazi değil. yazık.

bugün onlar öldü, yarın ben gidip öleceğim, benim gibiler... biz de bok yoluna gideceğiz, şehit diyecekler, annem saçını başını yolacak, babam kahraman bir edayla "vatan sağolsun!" cümlesini sokuşturacak kendi ağzına, televizyoncular gelecek, sağlam reklamım olacak.

ama aslında yalan olacak hepsi, yalan kandıracaklar. ben gidip mal gibi gebereceğim, birileri vatan sağolsun diyecek, propogandalar yapılacak, yeni gençler gidecek mal gibi ölmeye, pkk gittikçe güçlenecek, sonrası malum.

uyutulmuşuz meğer yıllarca, kimsenin şehit olduğu yokmuş. meğer ölenlerden sonra yeni ölecek koyun bulmak içinmiş zilyon kişinin katıldığı dev cenazeler.

sağ olmasın ulan vatan, dürüst olalım. "insanları ölüme gönderenler sağolsun!" bundan sonra yeni koyun cenazesi sloganımız. "koyunlar ölür, vatan bölünür!" diye bağıralım, üzülelim.

neye üzülelim? buyurun bir kaç seçenek:

1) devletin zerre prestijinin kalmaması,
2) ölen insanların hayatlarının ucuzluğu,
3) teröristlerin "ahaha mallara bak yerimizi biliyorlar öldürmemiz için adam gönderiyorlar, seviyorum lan bunları!" demeleri,

ve daha nicesi.

atatürk devleti kurmuş, yönetmiş, ilke bırakmış, devrim bırakmış. "sizin ne kadar salak olduğunuzun farkındayım, devlet böyle yönetilir!" demiş, gözümüze sokmuş resmen. 1938'den 2008'e 70 sene geçti, biz hala anlayamadık. aha işte her gün insanlarımızı ölüme gönderiyorlar, gık diyemiyoruz.

kendimize de üzülebileceğimiz bir durum var ortada, zira biz kendi halkını ölmeye gönderen ve ortada hiç bir neden yokken, boku bokuna ölmeye gönderen bir devletin vatandaşlarıyız.

neden söylüyorum bunu?

pkk için 10.000 kişilerdir diyen çıksın, alnından öpeyim.

tsk? 600.000 * kişi.

nereye getiriyorum: tsk isterse, pkk'yı yarım saatte dağıtır, neden yapmıyor?

çünkü tüm temennilere rağmen, sağ olan aslında vatan değil. atatürk de değil. millet? her halde en ironik durum sağ olanın millet olması olurdu.

kim sağ oluyor?

   neldock   14.10.2008 20:25
   #1056032
5.

kurtlar vadisi'nden iskender buyuk'un sozu geldı aklıma bırden..devlet'e dusman gerek diyordu iskender..ne dogru soylemis adam..askerlerımız ölmeli ki halk uzerınde korku yaratılsın..eger askerler olmezse pkk guc kaybettı denıp,tsk gundemdekı yerını kaybedecek..tsk bıle bıle o cocuklara yardım etmedıyse bır bıldıgı var evet..''bızım askerlerımız öldü,pkk ile mucadeleye devam edecegız..ohal ılan edecegız dıyor''...o cocukların olmesıne ızın vermeseydı..tsk bugun bu kadar konusuluyor olmazdı..kımse bana cıkıp aptalca mılıtarızm savunmasın sımdı..bıle bıle oldurtuyorlar evlatlarımızı..o cocukların saldırıya ugrayacagını bılıpte bırsey yapmayan tsk ya zerre ıtıbarım yoktur..olamazda..yıllardır aynı mavalla avuttular..pkk,teror...ulan 3-5 capulcuydu hani ? ne oldu ? ama dogru devlet'e dusman gerek..bazıları sımdı kotuleyecek benı..guvercın yollayıp vatan haını dıyecek belkı..bunları yapmadan once suraya bır goz atsınlar..biraz uzun ama okusunlar..sonra lınc etsınler benı, <bkz: türk militarizmi>

   clubber boy   14.10.2008 20:31 ~ 20:34
   #1056043
6.

http://www.taraf.com.tr/yazar.asp?mid=2186

..........
şehitlik üzerinden din istismarı

yine tekrarlayalım... güneydoğu’da yaşanan savaş bağlamında mehmetçik, peygamber ocağı ve şehitlik gibi islami tabirlerin kullanılması büyük bir istismardır... genelkurmay “dince kutsal sayılan duyguların istismarı” suçunu alenen ve sistematik olarak işlemektedir...

tsk iradesi, subay alımlarında din meselesi etrafında kılı kırk yarıyor. subay adayının en ufak bir dindarlık eğilimi varsa, böyle bir istihbarat alınmışsa hemen üstü çiziliyor... kazara arada kaynayıp tsk’ya alınmışsa, görev süresi içinde dînî tezahürleri hayatında yaşadığı görüldüğü an ihraç ediliyor...

fakat iş devlet için ölecek ve öldürecek erlerin savaşa çağrılması meselesine gelince tamamen islami bir dil ve terminoloji kullanılıyor... bu dil, asker kayıplarına karşı toplumun isyan edişini azaltıyor. oğlunun şehit olup cennete gittiğine inanan dînî inançları kuvvetli derin anadolu böylelikle oğullarının ölümünden ötürü kimseye hesap sormuyor...

çukur karakollarda yani ölüm çukurlarında bu ülkenin topraklarına bu ülkenin çocuklarının kanları dökülmeye devam ediyor...
..............

   meczup   14.10.2008 20:37
   #1056047
7.

birileri tafarından "menfur saldırı" olarak görülmemesini umduğum taraf gazetesi manşeti.

   eser   14.10.2008 20:41 ~ 20:51
   #1056050
8.

tsk'nın akp iktidarı üzerinde oynadığı oyunlar için ödediğimiz ağır bedel;


<bkz: 17 evladımız>

   kemkum   14.10.2008 20:50
   #1056066
9.

burdan eger "tsk istersen yarim saatte pkk'yi bitirir" sonucu cikacaksa, haber carpitilmis olur. ben o kanidayim. bu haberin de etkisinin kürtlerin "dilimi istiyorum" kampanyasina olumsuz yansiyacagini düsünüyorum.
aktütün ay gibi ortada olan bir karakol, tamam. ya digerleri? ya ötekileri?kisacasi pkk'yi bu sekilde hafife almak ahmaklik ve kendimizi kandirmak olacaktir.

tsk'ya bu konuda hinclanmak yersizdir demiyorum. bilen antimilitarist kimligimi de bilir. hatta aktütün karakolundaki yüzbasilarin ve de rütbeli tüm amirlerin bir sekilde ortada olmamasi(dügün vesaire vesaire), kacanin canini kurtardigi anlamina gelmektedir; ama tek önemli olan bu degil. 38 ates degildir sadece bu ülkede yasayan birilerinin bagrina düsen...yillardir süren bu sebepsiz savasin, yillardir süren hak gasplarinin, yillardir ülkede hakim olan anti demokratik rejimin neticesinde ölmektedir gencler. bir kere demistim, yine diyorum. kan ile besleniyor bu topraklarin tanrilari...genc insan bedenleriyle.

onlara bir duru bizden baska kim diyecek?

edit: 38 kisi devlet kaynagindandir. ortaya cikan ceset sayisi sadece 6dir. pkk nin vermis oldugu bilgiye göre de sadece 6 kisi ölmüstür. varin hesabi ona göre yapin.

   cemkirik limon dilimi   14.10.2008 20:56 ~ 21:02
   #1056076
10.

biri bizi gözetliyor evi gibi olan ırak sınırımızı gözetlediğimiz ama her türlü harekete izin verdiğimiz gerçeğini gözümüzün içine sokan haberdir , şöyle bir sogukluk vurur kişinin içine ölen sehit olan asker kardeşlerini düşünür , çöktükçe çöker , utandıkça kızarır.


<bkz: peki ya asıl utanması gerekenler>

   efci parcalona   14.10.2008 20:58
   #1056080
11.

amerika'dan farkımızın olmadıgının görüntüsüdür.

amerika da kendi çıkarları için kendi halkını bile öldürmekten kaçınmıyordu. *
artık biz de amerikadan neler ögrendiğimizi gösteriyoruz herkese.
golf sahası için daha çok para lazım çünkü...
bütçeden daha çok para ayrılması lazım...

milletin çocugu ölmüş kime ne?

   halilemre   14.10.2008 21:27
   #1056122
12.

<bkz: aktutun e ben mi gitseydim>

ne kadar anlamlı bir cevapmış.
biz idrak edememişiz.
tarafını belli etmiş bile...

   halilemre   14.10.2008 21:39
   #1056139
13.

böyle gelmiş böyle gider anlayışının 2010 yıllara kadar ulaştıgının acı bir göstergesidir , annelere rahat uyku yok gencler hep dıken ustunde olacak şu görüntü ile.

   qwerty is here   14.10.2008 21:48
   #1056147
 
reklamı kapat

yazdır