alaattin yilmaz

1.

şimdilik bolu belediye başkanı olan muhterem kişilik.eski belediye otobüsünden mescit yapıp pazar yerlerine tahsis edebilecek kadar yaratıcı kişilik.muhteremliğide bu yaratıcılığından kaynaklanmaktadır.lakin kendisine bu hadise sorulduğunda halktan talep geldiği şeklinde bir açıklama yaparak kıvırtma yolunu seçmiştir.diğer bir önemli icraatı ise bolu sokaklarına kendi çocuklarının isimlerini vermesi olmuştur.

70’li yıllarda pek sosyal olamamış,dahası sünepe diye nitelendirilebilecek bir şahsiyetken msp-rp-fp-akp’li abileri tarafından himaye görmüş,yürü ya kulum denilmiştir kendisine.e tabi bunca güzellik bedava yapılmamış,üç kuruşa beş köfte yedirilmemiştir adı geçen şahsa.

bir rivayete göre inanmadığı hatta uygulamadığı görüşleri savunan muhafazakar grubu sırf toplumda bir yerlere gelebilmek,dünyalığını edinebilmek için desteklediğini yazdığı bir mektupta itiraf etmiştir.

edit:belediye başkanlığı süresince yaptığı icraatlarla ona güvenen partili abilerinin yüzünü kara çıkartmamış belediye bünyesinde tam bir kadrolaşma sağlamıştır,bolu belediye binası sadece onun başkanlığı döneminde taşlanmıştır(kadrolaşma nedeniyle sebepsiz yere işten çıkarılan işçiler ve ailelerince)

   sarman kedi   17.03.2008 21:27 ~ 21:31
   #872287
 
reklamı kapat

yazdır