albay gelip imza verse soru isaretleri biter

1.

irtica ile mücadele eylem planı olarak meşhur olan ancak içeriğine bakıldığında "iktidar ve toplumla mücadele planı" olduğu anlaşılan planın altında imzası olan; genelkurmay harekât başkanlığı 3'üncü destek şube müdürü deniz kurmay albay dursun çiçek'in, başsavcılığa gelip imza vererek tüm türkiye'nin aklındaki soru işaretlerini silebileceği eylem.

bakınız hukukçular ne diyor:

hukukçular, albay çiçek'in sivil savcılıkta imza vererek hem şüpheleri ortadan kaldırıp tsk'nın yıpranmasını önlemesini hem de gerginliği bitirmesini istedi.

**prof dr yavuz atar: bana göre albay çiçek'in istanbul'daki sivil savcılıkta imza örneğini vermesi doğru olurdu.

**avukat kezban hatemi: albay'ın sivil mahkemede imza örneğini vermesi gerektiğini düşünüyorum.

**boğaziçi hukukçular derneği başkanı yılmaz geniş: sivil savcılığa imza verseydi soruları sona erdirirdi.

**avukat kazım berzeg: yargı kendisini davet etti, imza vermeliydi.

**prof dr mustafa kamalak: soruşturmayı sivil savcılar yürütmeliydi albay da imza vermeliydi.

**prof dr servet armağan: ben albay çiçek'in sivil mahkemeye geleceğini düşünüyordum. gelmemesi yanlış. neden gelmediğine dair açıklama beklenir. neticede askeri savcılıkta ifade verdi ya da imza verdi diyelim. askeri savcılık dosyayı sivile göndermeli.

**prof dr hüseyin hatemi: sivil hayata ve siyasete yönelik bir plan. albay'ın sivil savcılığa ifade ve imza vermesi gerekir. soruşturmaya hakim bağımsızlığına sahip adli yargı bakmalı. askeri yargıda bağımsızlık kağıt üzerinde. madem genelkurmay'ın ilgisi yok adli yargıya çıkılmalı. *

   jetonlutelefon   21.06.2009 18:36
   #1455241
 
reklamı kapat

yazdır