ali kaban

1.

hijyenik olmadığı ve dinen uygun olmadığı için talimatla camilerdeki pisuvarları kaldıran ordu valisi.

zat-ı muhteremin eşi fakir fukaraya yardım ediyormuş, bunun için ordu valiliğinin internet sitesinde "sosyal yardım çalışmaları" diye bir bölüm açılmış.

burada yapılan yardımlar, yardım edilen kişinin nerede oturduğu, ve neden yardım edildiği yazıyormuş.

----- spoiler -----
x-y ( isimler yazılı burada)

perşembe / yazlık köyü

24.11.2008

üçüz kardeşlerden 50 yaşlarında özürlü yeğenleriyle birlikte kalan emriye ve hayriye sarı kardeşler, evlerinde ziyaret edilerek, gıda ve hediye paketi verildi. evlerinin tamir edilmesi sağlandı.
----- spoiler -----

gibi...

benim aklıma dedemi getirdi bu haber. bir keresinde çarşıda gidiyoruz, bir dilenciye para verdi, iki adım attı atmadı arkadaşını gördü, arkadaşı dedemin dilenciye para verdiğini muhtemelen görmüştü. dedemi hiç o kadar utanmış görmemiştim.

dedelerimizin yoksula yardıma bakış açısıyla, ordu valisinin bakış açısı aynı zamanda nenelerin türbana bakışıyla, bazılarının (hepsinin değil illa ki) türbana bakış açısıyla aynı gibi.

nerede bir softa görürem, allahıma korkirem.

   mezarbekcisi   12.08.2009 16:24
   #1536657
2.

ülkemizin medar i iftihar kişisi. konuştukça ne kadar çok bizim ülkemizin valisi olması gerektiğini göstermiştir. neden mi?

vali denen bu kişinin eşi yardım yapıyor ne kadar yardım severler. buraya kadar güzel ondan sonra hiç sıkılmadan utanmadan dinimize uygun değil diye tuvaletlerden pisuvarları kaldıran bu dindar vali yaptığı bu yardımları tek tek kimlere yaptıysa onlara ne verildiyse valiliğin sitesinde isimleri açıkça yazılarak duyurmuştur benim bildiğim müslümanlıkta yapılan iyilik gizli kalır.

ardından yine vali denen kişi yaptıkları karşısında konuşmaya başlamış ve o muhteşem cümlesini kurmuştur: ‘çağdaş uygarlık saçma sapan kavram’ dır demiştir. nasılda bu zamanın valisi olduğunu nasıl bir çırpıda bizlere anlamıştır.

atatürk türkiye'yi çağdaş uygarlık düzeyine çıkarmak amacıyla bir dizi devrim yapmıştı ama boşunaymış baksana bu ülkenin valisi bunun ne kadar saçma olduğunu ne kadar gereksiz olduğunu düşünüyor keşke boşuna okadar emek vermeseydi.

   maximumdrink   12.08.2009 20:19 ~ 23.08.2009 00:42
   #1536955
3.

görevinden alınmış ve buna çok alınmış. eheh. dua etsin pisuvarlı espri yapmadım.

   meme tembelyazar   04.09.2009 13:06
   #1580299
 
reklamı kapat

yazdır