allah in sopasi israil

1.

tıpkı abbasi-moğol mevzuunda olduğu gibi arap-israil meselesinde de bence esas ritüel aynı: aşırı bir sefahat ve akabinde gelen ceza... bu, "7.4 yetmedi mi" gibi doğal bir afetten kriminoloji tespiti yapmak gibi değil fakat.

şimdi arap özelinden türk özeline gelelim. şu son israil saldırısı türk hükümetinin ikiyüzlülük ve riyakarlık üzerine kurduğu iç ve dış politikaya atılmış bir güzel sopa değil midir? dahası ben o yardım konvoyunda bulunan hiçbir insanın iyiniyetli olduğuna da inanmıyorum. son üç gün içerisinde en az on insanımız, askerimiz öldürüldü. dahası konvoya ateş açılması gibi istisnai bir durum da değil bu. öldürülüyorlar ve böyle devam ettikçe öldürülmeye devam edecek. kendi ülke içi gerçeklerine gözünü kapatıp bir inkar politikası yürütmek ama akabinde "kahrolsun israil" demek riyakarlıktır.

dahası kürt sorunu devam ettikçe türkiye uluslararası arenada hiçbir zaman arabulucu, yardımsever gibi bir sıfat edinemeyecektir. bugün türkiye her filistin sorunundan bahsettiğinde israil'in kürt sorununu gündeme getirmesinin sebebi budur.

haydi ikiyüzlülük de bir kenara. arı kovanına parmak sokmak gibi israil ile uğraşırsan olacağı budur. ayıkla şimdi pirincin taşını. pkk olayında olduğu gibi "terörle mücadele kararlılıkla sürdürülecektir" deyip kesemezsin de şimdi. türkiye'nin uluslararası karizması(!) söz konusu son tahlilde. haa bu ateşi açan yunanistan olsa çoktaaan kardak kıyılarına savaş gemisi gönderilmişti. yunanistan küçük balık çünkü. ama israil'e göt lazım. erdoğan'ın van minıtvari götü bunu yiyemez. çünkü şimdi mesele er meydanına döndü. lafla olsaydı erdoğan bir van minıt daha çekerdi. böylece israil'i alt edip ölenlerin intikamını alabilirdik. ama kazın ayağı postallı bu sefer.
şimdiden söyleyeyim ne olacağını: hükümet bir kınama mesajı yayınlar. konvoyda ölenler niyazi olur.

bu arada pkk, asker öldürmeye devam eder.

   paulie gualtieri   31.05.2010 15:18
   #2078752
2.

konvoyda öldürülenlerin yapılacak olan cenaze törenlerinde "vatan sağolsun" deyu haykırmak caiz midir hodja efendi? çünkü "vatan sağolsun" lafı tipik bir pkk terörü şehidi mottosudur da o yüzden diyorum yani. karışıklık olmasın aman.

   paulie gualtieri   31.05.2010 15:22
   #2078755
3.

<bkz: ölü bedenler üzerinde mastürbasyon yapan faşist kürt>

   meczup   01.06.2010 22:01
   #2079881
 
reklamı kapat

yazdır