amerikan askeri

1.

insandan hayvana geçişin neferleridir. genelleme mi yapacağım? evet. hepsi.

sözlerime başlamadan önce; size süpermenin kaptan amerikanın, rambonun selamını getirdim dostlar. tanrı donutu, hamburgeri, nfl'i korusun.

amerika, etrafında büyük düşman devlet olmadığı için belirli yıllara kadar rahat, serpildi, büyüdü. ve bu rahatlık nedeniyle bir kendini beğenme hasıl oldu. kendini tanrılaştıran amerikan toplumu, bununla da yetinmeyip amerikan ruhunu (tuz ruhunu tercih ederim) temsil ettiğini düşündüğü titanlar ortaya çıkardı çizgi romanlarla vesaire ile. amerika topraklarını yöneten güçler, bu gibi vasıtalarla halkın koltukları kabartarak, gizliden aptallaştırma ve hayvanlaştırma operasyonlarına başladılar. netice; hayvani arzularla bezenmiş bir halk. ve onun içerisinden çıkan -ekstra olarak vahşiliği katmerli- askerler.

geçmişe dönüp, bu askerlerin nasıl bu hayvanlaşma bandına girdiklerini inceleyelim. ikinci dünya savaşı sırasında amerikalılar ilk olarak savaşacak alman güçleriyle. cepheye sevk ediliyorlar falan. amerikan kendini beğenmesi tabir ettiğimiz olay o yıllarda da mevcut sayın seyirciler, hem de fazlasıyla. neyse efendim, alman komutan (rommel olabilir, tam ahtırlamıyorum) bunları silindir gibi geçiyor. neredeyse hiç kimse kurtulamıyor. bunun üzerine bunu üzerine amerikan kamuoyu epey hareketleniyor. üzülenler, ağlayanların yanı sıra olayın nedenlerini görebilen akıllı amerikalılar da var elbette. bu olaydan sonra, savaşmayı bilmediklerini kabulleniyorlar. kendilerini geliştirmeye başlıyorlar ve askerlerde insani yönü azalma politikasına geçiyorlar. daha önce savaşta eli titreyen askerler, adam öldürürken zevk almaya başlıyorlar. ve neticede günümüzdeki insanlıktan çıkmış amerikan askeri prototipi ortaya çıkıyor.

bir kaç popüler örnek vereyim:
- uçurumdan köpek atıp, bunu videoya çekmek
- sivil araçlara ateş etmek ve bunu kahkahalar içerisinde videoya çekmek
- cami basıp, can çekişen sicili öldürmek
- esirleri bir biriyle ilişkiye zorlamak
- ebu gureyb
- guantanamo
....
neyse, yaz yaz bitmez. hem yazdıkça midem de yerinden kalkıyor.

ve bu prototipte üretilen askerlerin yaptıkları insanlık dışı eylemler kesinlikle münferit değil. ikinci dünya savaşı'ndan itibaren yürütülen bir büyük kampanaya/propagandanın sonucudur. ve akıl almaz biçimde sistematiktir. ve zaten çoğunluğu aptal olan ve her kanal vasıtasıyla aptallaştırılan aptallaştırılanamerikan halkı bu çarktan psikopat asker ve potansiyel psikopat asker olarak çıkmakta.

   meczup   19.05.2008 04:12
   #923818
2.

inanışımızla alay eden asker tipidir. üstelik bunu yaparken, beyzbol sopasıyla koç öldürecek kadar vahşi olması ayrı bir özelliğidir.

afganistan'da kurban bayramı için hazırlanan bir koçu, başına beyzbol sopası vurarak öldürmüşler.

http://haber.mynet.com/...c-vahseti-601350-dunya/

   paranomanyak   09.11.2011 23:57
   #2452800
3.

sisteme entegre olamamış, başarısız, komplexli ve ruh hastası yoksul, itilmiş insanlardan oluşur yapıdır. yaptıkları iğrençliklerin en büyük sebebi bu özelliklere sahi olmasıdır. zaten tercih edilme sebepleride budur. düşünsenize evinden 15 bin km. uzakta hiç bilmediği bir toprağa demokrasi götürmeye kalkması ve bunun yalan olduğunu bildiği halde inanması onun nasıl bir kişiliği vardır yeterince ip ucu vermez mi.

zaten bu tipi kullananlara bakınız nerde işe yaramaz, göçmen, uyumsuz tip var bir araya getirmiş. bir nevi tetikçi, paralı kiralık katillerdir. geçenlerde medyaya yansıyan bir haberde afganistan'da sırf spor olsun diye afganlı çocukları ve yetişkinleri zevk için öldürdükleri ortaya çıktı. alağılık köpek bunlar ve bunları bu ülke topraklarıan sokmak temelinde ihanettir.

bu şerefsizlerden 50 bin tanesi şu an ırak'ta ve ıkraktan çekilme sonrası türkiye topraklarında konuşlandırılmak isteniyorlar. bu topraklarda yaşıyorsan ve kim olursa ol bunlardan yeterince var o yüzden topraklarına sokma. her türlü protestoyu yap. gerekirse de savaş.

   yenitara   10.11.2011 00:06
   #2452803
4.

izmir hilton'u ev bellemişler kendilerine.
tabi nato tayini gören kısmı.

   truly madly deeply   10.11.2011 00:20
   #2452812
5.

dün itibari ile türkiye gençlik birliği ve işçi partili genç yurtseverlerce götlerine çuval sokularak cezalandırılmaya çalışılan garibanlardır. misafirler bunu yapılmaması lazımdı. antalya sıcağında denize atılıp serinletilmelilerdi. yazıktır.

   yenitara   18.07.2012 11:53
   #2535216
 
reklamı kapat

yazdır