anneye gorucu cikmasi

1.

annenin evli olması durumunda komik olabilecek eylemdir.anasına bakıp anasını almak da denilebilir.babayı alır o ayrı konu.

   elinin koru   14.11.2008 11:47
   #1085561
2.

erkek evlatlara feci koyuyor bu. oysa ki bir tanidigim var, annesiyle arasindaki yas farki onalti. kisacasi neredeyse cocuk denecek yasta dogurmus onu anasi. kendi cocugu cocukken de babasina basmis tekmeyi ayrilmiis...hatun, senin benim evlenecegimiz yasta dul kalmis anlayacagin. simdi bu kadina görücü cikmasin da ne olsun? evi barki olan, isi gücü bulunan bir kadinin kendine denk bir adamla (jigolo aramiyor alla sükür) evlenmesinden daha dogal ne ola ki?

ama iste ariza bir cocugun varsa, senin basin belada. resmen "ne doktorlar ne mühendisler istedi de, oglum vermedi" hadisesine dönüsüyor olay.

oysa ki bu kadinin da bir erkege, eve geldiginde ona sarilacak birine ihtiyaci var. bunca yil sana kol kanat germis, bunca yil sirf senin icin yasamis...biraz da kendi icin yasamasi suc mu?!
sen nasilsa bir gün elin kizini koluna takip siktir olup gideceksin...ya o?! aksamlari senin ailenle birlikte eve gelmenin nöbetini mi tutacak yalnizliktan kurtulmak icin?

kiz cocuklari bu konuda daha anlayislidir. onun da örnegi var elimizde; ama anneler kiz cocuklari daha kücükse fazla da istemezler evlenmeyi. büyüdügünde de kizlar "annem artik cok yalniz kaliyor, keske olsa birileri" diye hayiflanabiliyor. dertten anlamak lazim sanirim...

bencil olmamak lazim bu kadar.

   cemkirik limon dilimi   14.11.2008 11:52 ~ 12:02
   #1085570
3.

_ehtıyar evın araban var mı ?
_yok..
_ emeklılıgın ssk var mı ?
_yok..
_ o zaman sıktır kerhanecı sana anne manne yok...
_ama oglum ben sevıyorum bu adamı..
_zaten kadını serbet bırak ya davulcu ya zurnacı gec kenara kırmayım kafanı dagılın lannn...

   masaimara   14.11.2008 11:59 ~ 12:04
   #1085576
 
reklamı kapat

yazdır