anneyle kuma gibi olmak

1.

anneyle arkadaş gibi olmak fikrine alternatiftir. gönül isterdi ki herkes annesine derdini açsın, boyfriendini(!) anlatsın efendime söliim herbişeyini paylaşsın ama genellikle "yarın öbür gün el kapısına gideceksin sen eeelll" diye kükreyen annelerle kızları arasında başgösterir eylemdir bu.
kadın resmen kıskanır sizi. bunun için bir genç kızın gizli defterine ehm.. muhtelif işlerine göz atmak lazım gelir:

bulaşık yıkarsınız başınıza dikilir, her seferinde ama herrr seferinde önce şunları kaldır, şu kadar su koy, şu kadar deterjan kullan, orasını böyle yap bilmem ne. yapan bir pişman, yapmayan bin pişman.

çay koyarsınız, beş yüz kere söylenir, bak bakalım onun suyu kaynadı mı, kaynadı mı, kaynadı mı? kaynamadı işte, sanki ben bilmiyorum ne kadar sürede kaynadığını ortalamasını bile aldım lan. standart sapmalar bilmem ne o derece. adamı ya deli eder ya çok bilmiş.

çamaşır asarsınız, her seferinde siz daha elinizi atmadan önce, çırp da as, buruşuyo sonra. anne? biliyorum ben bunu. daha önce defalarca söyledin ama yağğ? yok efendim, o gelip sölicektir, kumanızdır ya sizin. al hatun, kocan da senin olsun istersen baba da demiyelim, aşık atar kadın sizlen. resmen aşık atar ahahaha. hatta içten içe göbek de atar.

yemek mi? denemek en büyük hatadır. en azından kuması olduğun evde yokken tek başına yeterince pratik yapmadan denemeyeceksin. gelir dikilir başına, kaç gram yağ koydun, malzemede müsriflik ettin mi? çürük değil o domatesler, ne anlarsın senler, senden de kadın olcak da ben de görcemler, ben senin yaşındaykenler tehey bre heyler! ben senin gibi on tanesini cebimden çıkarırımlar daha neler neler, bir de kıyaslar kendisiyle seni, tadından yenmez. sen 30 yıldır yemek yapıyorsun ama anne? burda mısın anne? sen gözucuyla baksan bile o yemekler güzel oluyo biliyorum.

ama yine de kızılmaz, olsun. sizi sevdiğinden yapar böyle, yarın el kapısına gittiğinde geri döndürmesinler diye. yoksa kıymaz be, valla bak.

   plebisit   19.03.2007 19:37
   #274162
2.

"ben senin yaşındayken hem sen hem kardeşin vardı" gibi cümlelerle taze beyinlere evde kalmış kız kurusu muameleside yapılır.fakat tabiki söylenenler bizim menfaatimiz icabıdır.

   duduklu tencere   19.03.2007 19:43
   #274166
3.

-anne bu ne?!

+ ne o kızım?

-anne ne bu şampuan böyle? biz bunu mu kullanıyoruz allasen?

+evladım ne güzel kutusu var işte..

-hey allahım ya anne kutusuyla mı bu iş?

+kes be hayvan! iyilik de yaramaz bunlara.

   helen   11.11.2007 20:50
   #719523
4.

kumaların ortak kullanım alanının baba olduğu düşünülürse çok fena çarpık bi ilişki içerisinde oldukları aşikardır....fenalar fenasıdır...

   psykhe   11.11.2007 21:05
   #719537
5.

bazen keşke kuma gibi olsak diye hayıflandığın annedir..e arada tartışmak/kavga etmekte iyi oluyor hani..
'' kadın birşeye de tepki ver? bak kardeşim ne yapmış birşey söylesene.!!
yahu birşeye de gülme, ne var bunda bu kadar kahkaha atacak anne ? söyle bende güleyim...

gibi diyaloglar içeren, cüssesi geniş olanın karakteride geniş olur misali, hiç olaylara tepki vermez. hatta hiç birşeye karışmaz, her yaptığınızı hatta beğenir bazı anneler..*

   admine   12.11.2007 16:07
   #720755
6.

freud'a göre 3-6 yaş arasında yaşanan elektra kompleks olarak adlandırılan duruma da denir.fallik dönem diye de bilinir.sonralarında çocuk kendini suçlu hisseder bu duygusunu bastırır ve hemcins ebeveyni ile kendini özleştirerek çözüm yoluna gider.

   kelemek   12.11.2007 16:13
   #720768
 
reklamı kapat

yazdır