arka besli

1.

toplu taşıma araçlarında en arkada bulunan koltuk dizisi.
işkence ile eğlenceyi bir arada bulunduran koltuklardır. eğlence tarafı halay çekmek için bir araya gelmek ile işkence tarafı ise halay çekecek yer bulamamakla ilişkilendirilebilir.
arka beşlide cam kenarlarından birinde oturuyorsanız eğer uyuyamazsınız. çünkü otobüsün diğer koltuklarından daha az diz mesafesine sahip bu koltuklarda başınızı koltuğa yaslayacak kadar kaykılamazsınız. başınızı cama yaslamaya kalksanız titreşimden beyin sarsıntısı geçirebilirsiniz. e insanoğlu at gibi ayakta uyuyamadığına göre yolun kısa olmasını dilemekten başka çareniz kalmaz.
molalarda otobüsten inmek için önünüzde engeller vardır. zaten hiç hareket edemediğiniz için uyuşan bacaklarınız ayakta durmanıza engel iken, üstüne bir de uyandırmanız gereken insan sayısı ikidir.
askerlerin bir numaralı tercihi arka beşlidir. çünkü yolculuk boyunca kendi aralarında geyik yapabileceği yegane koltuklardır.
zaman zaman piknik alanına döner bu koltuklar. eğer sizinle aynı sırada yaşlıca bir amca ile bir teyze varsa eğer uyumasanız bile uyuyormuş gibi davranmanız sizin yararınızadır. önlerindeki torbadan çıkan her yiyecekten size ikram edilir. belki kimimize iyi gelebilir bu ama ne olduğunu bilmediğiniz ağrı kokan yöresel yemeklerden yiyemeyen biri için işkencedir.

   ookuu   24.06.2007 19:39
   #497630
 
reklamı kapat

yazdır