asagidakilerden hangisi korunmasi gereken degerler arasinda degildir

1.

işbu entry meclis dişari olmakla beraber dişkilarini içinde beyinleri bulunmadiğindan bağirsak formunda kullandiklari kafataslari araciliği ile diş dünyayla buluşturan tek hücrelilerin anketidir.nitekim şöyle bir cevab-i misal verilebilir zihniyetleri mevzu bahis edilerek;

<bkz: 600'lü yillardan kalma tarihi eserler>

   spitneybears   30.12.2007 21:26
   #794854
2.

soru sorulmuş. hani hep deriz ya, ya hocam bunlar gündelik hayatta ne işimize yarayacak diye, al sana gündelik hayata dair bir soru. hoca, çok iyi yerden yaklamış öğrencilerin düştüğü ikilemi.

bakalım şıklara:
bayrak: sen ki o bayrak yere düşmesin diye kadınlı erkekli savaştın, gözünü kırpmadın kurşunların üstüne üstüne gittin. neyi korumak için, kendi canını değil elbette.

din: haçlı seferlerinden tut, islamiyetin ilk dönemlerindeki savaşlara kadar din adına yapılmış, dini koruma, kollama, yayma amaçlı savaşlardır. burda kişinin canı önemli değildir, önemli olan dindir.

namus: hiç laf etmeye bile gerek yok.

can: sen bu candan çoktan vazgeçmeşsin oğlum.

biraz realist olmakta fayda var gençler. tepki koymak, sansasyonel bir etki yaratmak akıl karı değil. nitekim bu soru gündelik hayatta sorulmasa bile, dine laf edildiğinde, namusa dil uzatıldığında, bayrağa el uzandığında can bir kenara bırakılır. bu doğal bir dürtüdür.

hocam bu bilgiler gündelik hayatımızda ne işimize yarayacak?
hiç evladım. hiçbir işe yaramayacak. hocayı burda takdir ettim. çok güzel yerden yakalamış olayı. helal.

   kaamos   30.12.2007 21:34
   #794870
3.

e) öcalan

   dumurluluruk   30.12.2007 21:56
   #794904
 
reklamı kapat

yazdır