asik olmaya asik olmak

1.

mazoşizmin ta kendisidir.

donna summer vokalli mükemmel david vendetta parçasında; "love to love you baby" diye anlatılır.

yılmaz erdoğan şu şekilde ifade etmiştir:
"sen aşka aşıksın, müsaitsin gördüğünü abartmaya,
biz olsa olsa bir müddet aşklaştık aşkım, aşık olmadık."

   club thing   28.03.2009 22:33
   #1281021
2.

yaşadığı her aşkı hissederek ve güzel yaşayanlara yakıştırılır sözlerden biridir. bir diğeri ise maymun iştahlılıktır.

tabiki çoğu öküz aşk konusunda çok kastığı için öyle yaşayamaz. mesela birisi kendisine aşık diye havalara giren, bu olaydan kendisine böbürlenecek şeyler çıkaran kazma oturup o aşkı paylaşmaz, birlikte yaşamaz.

aşk gidince de işin içinden "ee zati hiç sevmemiştim ki" der çıkar. bu tip ahmakların narsistlikleri başlarına hep bela olur. salaklar kendilerini tapacak kadar sevenleri bile harcarlar. enayiliklerine doymasınlar.

   yenitara   21.11.2011 00:55
   #2456339
3.

kişilerden ziyade neler hissettirdiklerinin önemli olması halidir. bu hale gelmişlerin çoğunluğu kadındır ve hatta hepsi kadındır. aşık olup cinsel münasebetler ve dokunmadan 45 sene idare edebilirler.

durumları sağlıklı insan hali değildir fakat şu bir gerçektir ki, bu tip kadınlar ilk aşık oldukları heriflerce bozulup sonra sokağa atıldıkları için, kendilerini müthiş değersiz görüyorlar.

yaşları 35'i geçincede maddi durumu iyi bir adam bulup bütün hünerleri ile onları kendilerine bağlayıp metres olmaya bakıyorlar. şayet evlilerse sosyal her türlü çabanın içine heriflerini alıp dalıyorlar ve zavallı adamlar bunlar kaybetmemek için peşlerinden gidip bir süre sonra yorulup "allah belanı versin, ne halin varsa defol git gör" deyip kenara çekiliyor.

sonra bunlar o sosyal hayat içinde paso ona buna dolanıp duruyorlar. en sonunda kendilerinede katlanamaz olup boşanıyorlar. sonrasında kendilerini insanlığa adayıp sosyal yardım projeleri, keçi sütünün faydaları, boraks madenlerinin ot yetişir yerlere çevrilmesi gibi işlerde aktivist oluyorlar.

kısacası oldum olası abaza yaşayıp lakin sırf edepsiz, sürtük, orospu damgası yememek için hayatı kendilerien mındar eden ruh hastası tiplerdir. adam akıllı güvenilir bir ilişki ve tedavi ile normale belki dönerbilirler lakin bu gerzek tiplerin olabileceği en son şey ilgi budalası olma durumu olduğu için, geri dönüş veya kurtuluşları yok.

zaten bunu fark ettikleri gün yakınlarında sevdikleri kim varsa onları suçlama ve onlara hayata zehir etme işine merak sararlar. zaten bilirler ki; kahırlarını kimse çekmemektedir veya alacaklarını alıana kadar çekmektedirler.

<bkz: ilgi budalası>

   yenitara   13.01.2013 23:20 ~ 23:39
   #2581218
4.

yerinde tespit. bana kalırsa birçok insan bu durumda fakat farkında değil.

aşk adını verdiğimiz şeyleri karşıdaki insana karşı mı duyumsuyoruz, yoksa aşka dair bütün hisler zaten bizim içimizde bulunuyordu da biz bu duyguları atfedecek bir eş mi aradık kendimize? yani karşımızdaki insanı mı seviyoruz, yoksa sevdiğimiz şey o insanı sevdiğimizi düşünürken içimizde oluşan mutluluk hissiyatı mı? aşka mı aşığız yani esasında?

bu soruları cevaplamak asıl önemli olan.

eğer öyleyse zaten karşımızdaki kişiyi değil de onu sevmenin bizim içimizde yarattığı mutluluğu sevdiğimiz için yeterince benciliz demektir. ki bu da sevgili olduğunu iddia eden iki tarafın da kendi duygusal ihtiyaçlarını tatmin etmek için birbirlerini karşılıklı kullanmaları demek.

eğer değilse...
işte onu bilmiyorum. öğrenirsem bir gün size söylerim.

   tozlu raf   13.01.2013 23:33 ~ 23:34
   #2581224
5.

asik olmaya asik olmaya asik olmak diye uzatılabilecek bir cümledir. ergenlik dışında bu tür şeylere hayatta yer yoktur.

   kemalnazim   13.01.2013 23:56
   #2581236
 
reklamı kapat

yazdır