askeri kamp

1.

türkiye'de çeşitli yerlerde, özellikle de turistik yerlerde veya yakınlarında bulunan, türk silahlı kuvvetlerine ait olan, tsk. personelinin ve yakınlarının daha ucuza daha rahat konaklaması ve kafa dinlemesi için hizmet veren, tatil köyü tarzında olan yerlerdir. içerisinde restoranlar, basketbol, tenis sahaları vb. yerler mevcuttur. buralarda bazı işler için sivil personel çalışsa da genelde askerler garson olarak çalışır. hepsi sahil kenarlarında bulunur.
çoğunda subay astsubay ayrımı vardır. yani subay olan astsubay kampına giremeyeceği gibi astsubay olan da subayların kampına giremez. tabi bazı kapmlar iki tarafın ortak kullanımındadır.

   raindrop   29.07.2010 14:12
   #2116171
2.

bazı deniz kenarı şehirlerin sınırları içerisinde bulunan ve dönemsel olarak asker ve ailelerinin faydalandığı tatil yerleridir. iç hizmet kanunu'nun ilgili maddeleri gereğince kurulan askeri kamplarda, orduevlerinde olduğu gibi, sözleşmeli sivil personeller -son yıllarda- askeri personellerden sayıca daha fazladır. ayrıca yine iç hizmet kanunu'nun ilgili maddelerine göre gerek orduevleri gerekse askeri kamplar vb tesisler subay ve astsubay olarak ayrılmıştır. amaç hem daha verimli hizmet sunabilmek hem de personelin tatil zamanlarını astlık üstlük kriterleri ile geçirmelerini engellemektir.
bunların dışında söz konusu araziler zamanında şehre uzak araziler iken, yıllar içinde şehirlerin içinde kalmış, düzenli yapılan bakımları nedeniyle de en gözalıcı mekanlar haline gelmiştir. ancak, yemek yeme saatlerinin sınırlı, çay içme saatlerinin sınırlı, bırakın denize girme saatlerinin sınırlı olduğu, gece 00.00'dan itibaren hizmet sunulan yerlerin ciddi kısıtlı olduğu veya olmadığı söz konusu "ucuz tatil yerleri"nin dışı bizi içi orayı kullanma imkanı olanları yakar.

   truly madly deeply   29.07.2010 16:04
   #2116205
3.

kilo verdiyor diyorlar.

   eussstas   29.07.2010 16:05
   #2116207
 
reklamı kapat

yazdır