aspects

1.

azeroth * dünyasını şekillendiren titanların, dünyanın dengesini korumaları için yarattıkları 5 büyük ejderhayı temsil eden isim.

alextrasza the life binder : yaşamın temlicisi olan eonar isimli titan tarafından yaratılmıştır. kırmızı ejderha birliğinin lideri, aynı zamanda ejderha ırkının kraliçesidir. alextrasza yaşamın kendisidir.

nozdormu the timeless : aman'thul tarafından, zamanı koruması için yaratılmıştır. azorth üzerinde zamana yenik düşmeyen tek varlıktır. bronz ejderha birliğinin lideri ve night elflere zamana karşı yenik düşmeme gücünü veren varlıktır.

ysera the dreamer : eonar isimli titan tarafından alextrasza'nın kız kardeşi olarak yaratılmıştır. rüya alemini ve hayatın ötesini temsil, kontrol eder. yeşil ejderha birliğinin lideridir. druidleri uykusunda kendisine bağlamıştır, böylece sıradışı bir durum olmadığı sürece druidler sürekli uykuda ve ysera'nın kontrolü altında olacaklardır. emerald dream'in kurucusu ve sahibidir.

malygos the spell-weaver : titanlar arasında büyünün temsilcisi olan norgannon tarafından yaratılmıştır. mavi ejderha birliğinin lideridir ve siyah ejderha neltharion'un en yakın dostudur. fiziksel olarak güçsüzdür ancak büyüsel gücü hiçbir varlığın erişemeyeceği niteliktedir. malygos, büyünün vücuda gelmiş halidir.

neltharion the earth-warder : khaz'goroth * isimli titan tarafından yaratılmıştır. siyah ejderha birliğinin lideridir. fiziksel olarak ejderhaların en güçlüsüdür. yer yüzünü yönetme ve şekillendirme gücüne sahiptir. geçmiş zamanlarda ejderha kraliçesinin en büyük destekçisi olmuştur ancak daha sonra bilinmeyen bir sebepten dolayı karanlık tarafa geçmiş ve deathwing olarak anılmaya başlamıştır.

   yadigar ucanpehlivan   25.11.2007 23:08 ~ 25.01.2010 02:07
   #741095
 
reklamı kapat

yazdır