ateiste kufretmek

1.

yanlış harekettir. adamı dinden imandan iyice soğutur.

iman çok büyük bir nimet. düşünün ki mahfez allah siz bu nimetten mahrum kaldınız. herhangi bir dini eğitim almamış bir insansınız. bir müddet geçip yaşınız kemale erdiğinde merak edip din ile ilgili bazı kaynakları açıp okumaya başladınız. rastgele seçtiğiniz ve islamı anlatan kaynakları yeterli bulmayıp ( ya da islamla ilgili bazı noktaları anlayamayıp) ateizmi mantıklı buldunuz, halbuki tanrının varlığını kabul etmeyi isterdiniz ancak karşınıza çıkan kaynaklar size tatminkar gelmedi ya da daha da kötüsü islamiyeti avam tabakası sayılabilecek seviyedeki eş dosttan dinlediniz ve "öehh" diye tepki vererek geri döndünüz. hasbel kader ateist oldunuz ve bu halde terki diyar eyliyor dünyadan göçüyorsunuz. şimdi siz cehenneme gideceksiniz de sizi öcü gibi korkutan yobazlar, sırf kafanızın içinde bazı şüpheler var diye sizi "orospu çocuğu" ilan eden (sözde müslüman) avam tabakası, islamdan çok onun bunun çıkarlarına hizmet eden (sözde) din kitaplarının yazarları cennete mi gidecekler?

hiç sanmıyorum...

biz hep islamın insana sıradışı bir ahlakı kazandırdığını, bunun peygamberi ekremin s.a.a. öğretisinin güzel bir meyvesi olduğunu savunmaya ve anlatmaya çalışırken bırak küfür etmeyi, insanları nasıl tenkit edebiliriz? bizim vazifemiz sadece ve sadece emri bil maruf ve nehyi anil münker yani doğru olanı anlatmaktır. bu anlatmak ise sadece şifahi usulde değil, amel iledir aynı zamanda. hatta en büyük ve en tesirli nasihat de ameldir. yoksa dil çok şeyi söyleyebilir ama hayata geçirmek bambaşka birşeydir. cenabı hakkın emrettiklerine amel ettin mi? yoksa sadece dilin mi söyledi bunları? senin amelini görmeyen adam senin dinine nasıl inansın be adam? o islam dinini kabul etmeyen ve senin aşağıladığın adam eğer senin dinine girse, senin farkında olmadan ettiğin şirklerin hiçbirini etmez ve senden de daha güzel müslüman olurdu. sen ne hakla onu tenkit ediyorsun? doğrusunu anlatıp, kalbini yumuşatmak varken onu daha da derin uçurumlara atıyorsun? vicdansız !!!

taklit ile inanan cahil kesimin ateistlerin üzerine yürüme sevdasının da hastasıyım. ey cahil arkadaş ! adamı alıp yerden yere vurmakla ne kazanacaksın peki? ne ilmin var ki onunla hidayete vesile olasın? senin o ahmak başını secdeye koymanı sağlayan ailene yat kalk bin defa dua et ! yoksa bu idrakla sen putperest bile olamazdın. işin içinden çıkamayınca küfreder ve meselenin orta yerine adeta pislersin. senin pisliğini temizlemek de bizlere kalır.

allah rahmandır. bu dünyada bütün kullarını gözetendir. tövbe kapısı da sonuna kadar açık. bunu erhamürrahimin allah c.c. kendisi söylüyor. biz doğru olanı anlatalım, isteyen dinler ölçüp tartar ve kabul eder. tabi ki de hidayeti veren allahtır. biz kimseye hidayet veremeyiz. ancak vesile olabiliriz.

   kabaadam   28.01.2011 20:59
   #2290234
2.

yanlış harekettir.

tıpkı bir müslümana, hıristiyana, museviye, budiste, deiste, aleviye, sünniye, x'e, y'ye küfür etmenin de yanlış olduğu gibi.

başkasının inancına, düşüncesine saygı duymayanların, duyamayanların yaptığı iştir küfretmek, hakaret etmek.
aslında en ağır küfürleri de bu saygı duymayan, insan bile diyemeyeceğim pislikler haketmektedir.

   melian   28.01.2011 21:05
   #2290238
3.

yapılmaması gerekendir.

inanmamak için saçma bir sebebi olsa da hor görmek yanlıştır. böyle yaparak uzaklaştırmak yerine dine çekebilmenin yolları aranmalıdır.

   tencere basli kel adam   28.01.2011 21:08
   #2290246
4.

dinime küfreden bari müslüman olsa sözünü akıllara getirir.

   hayallerkahyasi   28.01.2011 21:09
   #2290247
 
reklamı kapat

yazdır