ateizmin internette yaygin olusu

1.

bir gerçek. forumları bilmiyorum pek takılmam ancak, genel olarak internette ateist popülasyonu, gerçek hayata göre çok daha fazladır. şimdi bunun neden böyle olduğuna gelmeden önce şunu kesinlikle belirtmeliyiz. durumun böyle oluşuyla övünen müslümanlar var çünkü.

misal şu lafları elbet duymuşunuzdur;

''anca internette konuşursunuz zaten!'', ''dışarıda söylesene erkeksen!'' vs.

yani burada denilen şudur ki; ateist olan biri gerçek hayatta bunu pek dillendiremez.

evet bir ateist, hayatında kolay kolay bunu söylemez belli bir güven vermiyorsa hele karşısındaki. bazı müslümanların bu yorumları yapmalarına sebep olan şey, ateist olan birinin söylemlerini hakaret olarak almasındandır.
yani bir ateist; ''allah yok'', ''muhammed yalan söyledi'', ''kuran muhammed tarafından yazıldı'' demesi, müslümanlarca hakaret sayılıyor. hatta işi abartıp, hz. muhammed demek yerine muhammed demeyi bile hakaret sayanlar mevcut.

bunlardan dolayı, ateist kişilerin gerçek hayatta pek konuşabilme şansları yok ve internet onlara bu şansı veriyor ve sürekli susmak zorunda kalanlar için bu apayrı bir fırsat.

çünkü islam dinine göre düşününce, din değiştirenlerin öldürülmesi gerektiği açık. zaten bu iran'da şuan uygulanan bir kural. yine de hadis ve ayetler ile destekleyelim;

maide suresi, ayet 33:

''allah ve peygamberleriyle savasanlarin ve yeryüzünde bozgunculuga ugrayanlarin cezâsi öldürülmek, veya asilmak, yahut çapraz olarak el ve ayaklari kesilmek ya da yerlerinden sürülmektir. bu onlara dünyâda bir rezilliktir. onlara âhirette de büyük azâb vardir...''

din değiştirmiş biri olarak korkarım ben bundan.

---alıntı---
bilindigi gibi ''terör'' sözcügü, korku yaratmak, dehset salmak, ölüm saçmak gibi anlamlara gelir. simdi geliniz hep birlikte, diyânet'in yayinladigi ''sahih-i buharî muhtasari tecrid-i sarîh tercemesi'' adli seri'nin 8ci cildi'nin 388 sayfasinda, islâm'i terkedenlerin öldürülmeleri gerektigine dâir muhammed'in su buyrugunu okuyalim:
''... her kim dinini -ki müslümanliktir- degistirirse onu hemen öldürünüz''.
bu buyruk:
''dinini degistiren ve cemâatten ayrilan kimsenin -kaninin dökülmesi câizdir-''
seklindeki bir baska buyrukla baglantilidir. diyânet'in ayni yayinlarinin 10cu cildi'nin 349cu sayfasinda, yukardaki buyrugun uygulanmasiyle ilgili örneklerden biri bulunmaktadir ki, muhammed tarafindan yemen'e vali olarak gönderilen muâz ibn-i cebel'in, islâm'dan çikan bir kisi hakkinda: ''bu mürted öldürülmedikçe devemden inmem!'' diye konustugunu içermekte. onun bu konusmasi üzerine o kisinin öldürüldügü, bunun üzerine muâz'in devesinden indigi bildirmekte!
---alıntı---

tabiki bunların uygulanmayacağı da açık. aslında bakılırsa, müslüman kesimin çoğunluğunun haberi bile yok bunlardan. ancak yine de bir ateist, tehlikeli görülüyor müslümanlarca.

ancak şunu söylemek şart, bahsedilen bir kesimi kapsamakta. yani kafası çalışan müslümanların zaten alınmayacağını biliyorum. anlatmaya çalıştığım, internette ateist çoğunluğunun sebepleri. ayrıca buradan yola çıkınca, aslında ülkedeki ateist sayısının sanıldığından çok daha fazla olduğunu da öğrenebiliriz.

   oha   15.12.2008 23:02
   #1120471
2.

tartışmayı ve fikir teatrisi yapmayı hakaret olarak algılayan, kur'an'ın hükümlerini tüm hayatlarına yönelten adamların öne sürdüğü sav. doğru söylüyorlar fakat niyetleri farklı. durum değerlendirmesi değil yerme amaçlı.

cemaat içerde namaz kılarken camii duvarına mı işeyelim ?

   spitneybears   01.06.2009 10:43
   #1416666
 
reklamı kapat

yazdır