basbakan in trabzon halkini kandirmasi

1.

meydana çıkıp iki bismillah çekmeyle zaten oyların %20'sine sahip olmuştu. ardından gelen 61 hayali proje... yetmedi stadyum sözü... trabzonu yeniden imar edecez denildi, sanayiyi canlandırıp limanı coşturacaz vaatleri verildi ve nihayetinde bir şekilde kendini seçtirdi. peki şimdi ne mi oldu?

trabzon'u çüküne sallayan hiçbir yönetici yok. kayseri, istanbul stadyumları bitti veya başlandı; bursaspor ve birkaç takıma daha stadyum yapılmaya başlanacak. fakat trabzonspor için bir stadyum hala sözkonusu değil. istanbul belediyesi ve devlet büyük takımlara tüm arsaları koşulsuz devrederken, trabzonspor tarafından talep edilen üç kıçıkırıç arsa da belediye tarafından reddedilmiştir.
yeniden imar edilecek olan trabzon'da, yeni yolların içine giren inşaatlara izin verilmekte ve şehrin geleceğini, görüntüsü yok edilmekte.
gösterilen 61 hayali proje ise formaliteydi başından beri.
açıklanan sanayi teşvik planında da trabzon 4.sıraya itilmiş. limanına yapılacak kısa bir demiryolu bağlantısıyla ihracata cirit attırılmak varken, bizimkiler koca limanı harabiyete itmekte, demir yolu yapılmasını engellemekte. kısaca trabzon söndürülmeye çalışılmakta. rusya, gürcistan,ukrayna gibi ülkelerle yapılan ticaretin merkezi konumunda ki trabzonda ulaşıma yatırım yapılmaması nedeniyle liman iyice durgunlaşmakta ve bir işe yaramamaktadır. tüm ticaret, demir yoluyla iç kesimlere bağlanan ve petrol; dolayısıyla da karayolu taşımacılığının daha ucuz olduğu gürcistana kaymakta. bizim yöneticilerimiz de iyi işler yapıyoruz hikayeleriyle olaylara mal mal bakmakta.
nasıl yarışsındır daha trabzon? nasıl büyüsündür? şehrimin içine eden bu zihniyetlerden nasıl kurtulsundur?

ne bekliyordun ey benim güzel trabzonum? bu yobazların size değer vereceğini mi? yem attılar, can damarınıza bastılar, en zayıf yanınız; trabzonsporunuzdan vurdular sizi. bir de bakan çıkarttılar görüntü olsun diye. trabzon adına hiçbir işe yaramayan bakan... bunların hepsi size yemdir. hem de hedefine "cuk" diye oturmuş bir yem. sonuçta avlanmışsınızdır. trabzonumuz için beş yıl daha suya düşmüştür.yazıktır, günahtır. bu kadar saf olmamalısınızdır...

   sozdemir   05.06.2009 15:32 ~ 15:50
   #1424204
2.

"futbol vaadine oy veren halkı, daha çok kandırırlar" dediğim gelişmedir. stadyum yapıcam lafına heyecanlanıp ülkenin en mühim meselelerinden birinde fütursuzca oyları savuran insanlar zaten kandırılmaya mahkumdur. ülke elden giderken milletin stadyum stadyum diye haykırması, aziz nesin hikayelerinin hiç de ütopik olmadığının bir göstergesi olsa gerek.

edit; bu yazı sadece trabzon halkı geçerli değildir. trabzonlular üstüne alınmasın. ya da alınacaksa trabzonlu kimliğiyle üstüne alınmasın.

   yekteran baymedir   05.06.2009 15:38 ~ 16:42
   #1424215
 
reklamı kapat

yazdır