baskasina verilen selami salak salak alip sonra bozuntuya vermemek

1.

yolda, okulda, işyerinde hiç farketmez. akıl nerden bulmuşsa bulmuştur bir havai konu, yine kafa bir milyon aval aval geziyorsundur ortalıkta.üzgün olsan sorun yok, ne selam görürsün ne de sövüp sayan.ancak ruhta varsa bir gıdım uçarılık, başlıkta tarif edilen durumu yaşamak için tam adamısındır.

eller cepte atarken adımlarını gözler durmaz, fıldır fıldır döner yuvasında.be ipne nedir neşen? azıcık efendi olsan yaşamayacaksındır adamı kıpkırmızı edecek o talihsiz anları.

eller cepte atıyorken adımlarını, karşına tanımakla çıkaramamak arasında bocaladığın bir eleman çıkar. emin olmasan bile vermiştir selamını. ulan dana sanki verilen her selam sanaymış gibi önce gözlerinde salak bir neşe, alırsın adamın selamını.sonra o zalım soru işareti durgun bir nehirde yayılan koyu renkli bir kanın yayılması gibi hızla yayılır zihninin sularında.

acaba? dersin.ben naaptım oooluuuuum...! dersin. şapşal beynin selamı alacak olmanın neşesiyle vermiştir sinyalleri, kaldırmışsındır aptal bir edayla elini, sanki kırk yıllık kankanı selamlar gibi.

işte zihnini soğuk bir taş gibi titreten ihtimaller nehri nihayet bulur yatağını. adam yüzündeki çakalca ifadeyle "ulan ayı arkandakine verdim, ne tribe giriyon" edasıyla, abartılı bir göz süzüşle keser adamını.

yapacak bir şey yoktur can kuşum. olan olmuş, biten bitmiştir .siz ise acımadı ki soslu bir ruh haliyle içinizde kalan son utanmazlığı da sokup devreye, abartılı ehi ehi nidalarıyla inletirsiniz çevrenizi.

efendim giden anasının gözüne kadar gitmiş, kalan içindekiyle kalmıştır :

buruk bir terkedilmişlik duygusu ve bir sığırın abartılı duygu patlamalarıyla...!

   resul balay olmak   06.03.2007 23:15 ~ 07.03.2007 08:01
   #251600
2.

sık sık yaptığım,karşındakini afallatan hareket.

   black countess   07.03.2007 00:19 ~ 28.07.2007 15:38
   #251734
3.

toplum içinde sıklıkla rastlanılan salakça davranıştır. sözlüğe üye olduğumdan beri bu tür tespitler yüzünden sosyofobik oldum şerefsizim. ama ne büyük salaklıktır o değil mi?

   faysal   28.01.2008 21:40
   #839003
 
reklamı kapat

yazdır