baskasinin hayatinin boktan ayrintilarindan coplenen insan

1.

en az bir tane, oldukça dejenere, hakkaten dejenere, son derecede dejenere, dejenerasyonun bile bir haysiyeti varsa eğer onu bile yerle bir edecek derecede dejenere şeyler yaşayan tanıdığı vardır..

bunlar, bir anlatıcı, ve bir de hem hesapta onaylamayarak, hem de ağzının suları akarak dinleyici; olarak birbirlerini bulmuşlardır, bakınız tencere- kapak..

dinleyicinin, ki başlıkta tanımlanan kişidir, anlatıcının bazı olaylarına ucundan-kıyısından ya da biraz daha fazlaca da olabilir, katılmış olma ihtimali vardır..var gibidir..hiç biri olmasa bile, bazı ayrıntılara biraz olsun özenmiyorsa şuracıkta düşüp öleyim..salak..yani bence..

dinleyici, anlatıcının yaşadıklarını üçüncü bir şahsa anlatırken dehşetli bir heyecan içindedir, beraberce şaşırılsın, dehşete düşülsün falan ister..

halbukisi yani, ne şaşırıcam, istedikten sonra bir sürü insanın dahil olabileceği, dahil olması bittikten sonra da özellikle kadınsa bayaa bir boşluk, hırpalanmışlık, örselenmişlik ve kullanılmışlık hissedeceği, kendisine saygısının hepten kendi ayakları altında parça pinçik olacağı beş para etmez ilişki hikayeleri..çok var onlardan galiba..keşke olmasa, yani en azından bu kadar çok olmasa..

amma konuştum ha..yani yazdım..sözlük konsepti hırpalanmamış olsa bari..

   amannebileyimya   04.12.2009 01:48
   #1772367
 
reklamı kapat

yazdır