begendigi sarkiyi milyon kez dinleyip bokunu cikarmak

1.

hatalı mıdır değil midir bilmem ama yapmakta ısrar edilen davranış biçimidir. kişi winamp'ı açar sol alt köşeden add file'a tıklar. ve boş ekrana bir şarkı gelir. kişi çift tıklar ve şarkı çalmaya başlar . buraya kadar herşey normaldir , problem buradan sonra çıkar.

şarkı bittikçe başlar , bittikçe başlar , bittikçe başlar . tekrar , tekrar , tekrar .. saat 00:00 dan 13:00 ye kadar geçen sürede 4 dakikalık bir şarkıyı 195 kez dinlemiş olur. artık şarkıcıdan önce şarkıya girmeye başlar , "ya burayı yanlış söyledi" tarzı gereksiz önermelerde bulunur.

winampta bir liste olduğunda ise bunun için 'q' karakteri kullanılır. bilindiği üzere eğer şarkının üzerinde 'q' ya basılırsa sonraki yerlerde de bu şarkının çalınacağını belli eden bir sayı gelir şarkının yanına , kişi hayatında basmadığı kadar q ya basar ve listenin ilk 200 ünü kaplar böylece diğer ihtimalleri ortadan kaldırır.

2 saat ara ile odaya girenler ise ısrar "yine mi bu şarkı derler" ama bilmezler siz o şarkının girmesiyle birlikte nasılda başka alemlere dalıyorsunuz.

bilmezler...
aldırmayın asla bilmezler..

   tosbaa   08.11.2007 07:36
   #713588
2.

mp3 playerda sevilen şarkılar(genelde en sevilen 2-3 tanesi) bir klasöre toplanır ve mp3 player sadece o klasörü çalmak üzere ayarlanır. ders çalışırken yemek yerken gezerken uyurken hatta sıçarken bile sürekli dinlenir.artık baydı deme vakti çoktan geçmesine rağmen ısrarla bir kaç gün daha tekrar edildikten sonra artık hayatınız o şarkıların kesişimi olmuştur. şarkıda "gül kendine bak ne kadar güzelsin" diyorsa yoldan geçen her kıza "gül kendine bak ne kadar güzelsin" deme ihtiyacı hissedilir. "güneye giderken" güneşin soldan yükseldiğini herkes bilebilir ama önemli olan bunu mor ve ötesinin ağzından binlerce defa dinleyip bokunu çıkarmaktır.doğrudur bizzat yaşanmıştır.* *

   salimenko   08.11.2007 16:48
   #714119
 
reklamı kapat

yazdır