ben kendim bile kendime kalabalik geliyorum

1.

herkes kendini tahmin ediyor.hiç kimse şöyle etraflıca,detaylı biçimde farkında değil kendinin.eliyle ya da başka bir uzvuyla...yalnız olmadığını sananlar,mesela yalnız olduklarını tahmin edenler ise,başka birinin eliyle ya da uzvuyla tatmin ediyorlar kendilerini.başkasının vücuduyla masturbasyon yapıyorlar o kadar.herkes yalnız aslında.yapayalnız.bir de herkesin kendine özgü bir yalnızlığı var.birinin yalnızlığı diğerinin kine uymuyor.herkes kendi açısından yalnız.
herkes kendi açısından yalnız olduğuna göre,yalnızlığın açısı da var demektir.kimininki dik açılı yalnızlıktır,kimininki geniş açılı...en pisi de dar açılı yalnızlıktır.buna ifleh olmaz yalnızlık da diyebiliriz.
yalnızlığın açısı olduğuna göre şekli de olması gerekir.mantık böyle buyurur.ama kimse bu şekli görememiştir dünya gözüyle.mesela sokakta yürürken,yalnızlığın şekli pat diye çıkmaz karşımıza.demek ki bu şekil soyut şekildir.
bunca cümleden sonra,yalnızlığın tanımını yapacak kıvama geldik demektir:
yalnızlık kendini tahmin ve tatmin etme becerisine sahip olan canlılara özgü değişik açılara sahip,geometrik şekilli soyut bir kavramdır.
yalnızlığın ötesi nedir,diye soran olursa,insanın kendi kendine mektup yazması ve dönüp dönüp onu okumasıdır derim aynı özdemir asaf gibi.
peki bu söylediklerimi yalanlamak ister gibi:yalnız değilsin /yalnız değilsin/yüzüme baksan farkedersin/diyen rock'çı ya ne diyeceğiz o zaman.
bazen ben kendim bile kendime kalabalık geliyorum diyenlere de diyecek birşeyimiz yok.bu adamlara tek bişey sorulur:biz yalnızlıktan kavrulurken sen kendi kendine bu kalabalığa nasıl katlanıyorsun? soruyorum o zaman.....

   ogretmenimcanimbenim   10.04.2007 20:41
   #315989
 
reklamı kapat

yazdır