ben kendine demokrat bir malim

1.

<bkz: pavlov'un seçmenleri>

   tbrntb canisi   30.03.2009 03:40
   #1284468
2.

düne kadar demokrasi kelimesinden nefret eden bir zümrenin bazı açıklarını bu kelimeyle kapatıyor olmaları düşündürücü olduğu kadar komiktir de aslında.
belediye seçimleri partiye göre değil insana göre yapılır.
ancak yine de genel anlamda partidir o insanın dürüstlüğünü gösteren.

ben !!! bir demokrat mal olarak ben;
- benim sırtımdan geçinen benden alıp kendi kasasını yükleyen bir partinin başkan adayının dürüstlüğünden şüphe ederim.
- partizanlık değil o parti hariç herkesin kazanması beni şu an mutlu edecektir.
- ankaradaki o kadar yolsuzluğu bilmelerine rağmen yine o kişinin cebine oyu verenleri sadece cehaletle değil at gözlüğü takan zeka yoksunları olarak da nitelendirebilirim
- istanbulda paravan şirketlere aktarılan paraların belgeleriyle ortaya çıkmasına rağmen yine oy verenleri de yadırgayabilirim.
- ben büyük bir oy kaybı yaşadığı aşikar olan partinin o kadarcık oy kaybını kendime teselli edecek kadar fukara edebiyatı da yapamam.
- ben her türlü yolsuzluğu açığa çıkmış, ispatlanmış, ispatlar karşısında saldırganlığı ve tehdidi seçmiş, alnımın akı gibi helal olan emeğimi çalmakta olan, beni kandıran bir partiyi desteklemediğim için mal damgası da yesem gocunmam ibne deseler de hiç gocunmam çünkü onların düşüncelerinin seçim sonucunda da görüldüğü üzere ne kadar kemikleşmiş olduğunu görürüm.
- bir mal olarak ben demokrasiyi ağzına alan bu kesimin asıl hedefini bilirim ve korkarım geleceğimden. çünkü bunlar geçmişte iran'da da yaşanmıştı.
- ben amerika birleşik devletlerinin ülkemde ılımlı islamın değil bilimden uzak günah sayıldığı, bilinçlenmenin yasak olduğu şeriat kanunlarının gelmesini istediğini çok iyi bilirim çünkü kendi mesleğimin de etkisiyle ülkemdeki doğal kaynakları yok diyip yıllarca uyutan amerikanın suudi arabistan gibi bizi de yanına çekebileceğini hesaba katabilirim.
- ve en önemlisi ben bir malım ki hala bu konuyu konuşuyorum yarınınımdan korkuyorum halkımın nasıl gerçekleri görmediğine üzülüyorum.

ve son bir şey :

önce sosyalistleri topladılar
sesimi çıkarmadım,
çünkü ben sosyalist değildim.

sonra sendikacıları topladılar
sesimi çıkarmadım,
çünkü ben sendikacı değildim.

sonra çingeneleri topladılar
sesimi çıkarmadım,
çünkü ben çingene değildim

sonra yahudileri topladılar
sesimi çıkarmadım,
çünkü ben yahudi değildim.

sonra beni almaya geldiler
benim için sesini çıkaracak kimse kalmamıştı.

papaz martin niomoller ( hitler döneminden bahsediyor )
ne o tanıdık mı geldi??
şimdi bu mal da uyumak istiyor. sabah işi var...
ve son bir edit : ülkemde hep para kazandıran stratejik noktalar özelleştirildi.
tüpraş , türk telekom gibi hiç zarar etmemiş aksine ülkem için en stratejik iki kurumun ( birisi petrol, diğeri iletişimdir ) nasıl peşkeş çekildiğini halen görmekte ve üzülmekteyim bu mal olan ben.
neden biliyor musunuz??? ülkemin tüm devlet görüşmeleri de türk telekom üzerinden yapılmaktadır. siz düşünün gerisini. ülkemin gizlisi saklısı kalmış mıdır siz düşünün sadece...

   jasbecker   30.03.2009 03:59 ~ 04:06
   #1284490
3.

<bkz: türk milleti>

   kutsanmamis azize   30.03.2009 04:01
   #1284491
4.

kesinlikle bu sıfatı taşıyan kişiler mevcuttur. hem de ne yazık sayıları az değil.
örneğin chp kazanır zafer çığılıkları yükselir, akp kazanır hakaretler havada uçuşur.
merak ediyorum demokrasiyi nerelerinden anlıyorlar. güneydoğu'da halk akp'ye ciddi bir tokta atmıştır. ne olacak şimdi bunun nedenleri araştırılıp bundan ders mi çıkarılacak, yoksa dtp'yi seçen halk'a hakaret mi edilecek? chp bazı iller'de kazanmış bazılarında da elindeki belediyeleri kaptırmamıştır. ne olacak şimdi? chp seçmenine hakaret mi edilecek? bu ne edepsizliktir? senin adayın kazanınca onu seçen halk "kahraman" oluyor, rakip parti'den aday'ı seçen halk hakarete maruz kalıyor.
bu halk kime ne mesaj vereceğini gayet iyi biliyor, sen ayna'ya bak koçum ayna'ya.

   eser   30.03.2009 17:10
   #1285632
 
reklamı kapat

yazdır