bernard henri levy

1.

arielle dombasle ile evli olan fransız entellektüel ya da filozof. fransa’da adının baş harfleriyle bhl olarak anılıyor. geçmişte savaş muhabirliği yaptı. ırak savaşı’na verdiği destek yüzünden avrupa'dan tepki aldı.

   all in one   12.02.2010 14:51
   #1931669
2.

süzme birisidir ve libya'nın yok edilişinde son derece ciddi işler yapmış, özellikle fransa'nın libyalı muhaliflere destek vermesini ve sarkozy'nin libya'ya saldırmasını sağlamıştır.

bu tipe filozof diyenin aklı yoktur zira kendisi aşağılık bir emperyalist işbirlikçisidir ve utanmadan suriye'ye neler yapılabiliere dair laflat etmiş. suriye'yi güçlü türk ordusu darmadağın eder, yeterki saldırsın demiştir. bu utanmaz şerefsiz sonra da demiş ki; ben israil'i savunurum fakat siyonist değilim (yahudi olduğunu söylüyor) ne james bond'um ne de arabistanlı lawrence. ama arabistanlı lawrence büyük bir şahsiyet. ona yetişmek benim için büyük hedef"

dediklerinden ajanın önde gideni olduğunu ve müslümanların ve osmanlı'nın baş düşmanı ingiliz yahudi ajanı lawrence'ye imrendiğini gösteren aşağılık filozofumsu entelektüelimsi gödelek. meğer siyonistler ve israil gibi dertleri türkiye'yi suriye'ye sokmakmış. suriye projesinin kendilerinin olduğunu ve arap baharının kendi siyonist marifetleri olduğunu itiraf ediyor alçak.

   yenitara   29.07.2012 12:33
   #2537918
 
reklamı kapat

yazdır