bi muhur kase icin 2 saat askeri hastanede beklemek

1.

askerliğin neden 15 ay sürdüğünü gösteren olay. dışarıda çay sigara içiyorlar içeride 15-20 kişi bunları bekliyoruz. bravo.

   sinan baba   20.12.2010 15:05
   #2258938
2.

askeriyede mantık yoktur sözünü doğrulayan bir gelişme gibi ya da daha çok askerlikten nefret ediceğimizi gösteren bi gelişme diyelim.son zamanlarda bi kaç derste olan askerlik muhabbetleri hocalarımızın söylediği olumsuz şeyler* askerliğin hiçte hoşa gidicek gibi durmadığını gösteriyor.tamam kabul güle oynaya yapmıycaz kimse böyle bişi beklemiyo askerlikte eğlenmek gibi bi düşüncemiz de yok ama insan muamelesi göremek isteriz ve anlatılanlara göre bu yok.

bu dönem türk iktisat tarihi dersimize giren hocamız bize şunları demişti:

''askerliğimi 2000 yılında bedelli yapmıştım insan muamelesi görmedik.beyazıt öztürkte bizimleydi onla da çok uğraştılar.askerliğimiz bitince terbiyem müsade etmiyor kendisi 'bir daha alaşehire gelenin bilmem nesini bilmem napsınlar' demişti.askere gitmeye can atan ya da ülkücü dedikleri gençler bile askerlik bittiğinde 'allah belasını versin buranın' diyip ayrılırlar.

bir diğer hocamızda:

''askerliğim süresnce insan muamelesi görmedim bir arkadaşımız boş yere çavuşlar yorulana kadar dayak yemişti zorunlu askerlik kaldırılmalı'' demişti ki ondan böyle bişi beklemezdim.

askeriyede bazı şeylerin değişmesi gerektiği çok iyi biliniyor ama ne zaman nasıl?

   o zaman ceteris paribus   20.12.2010 15:19 ~ 15:27
   #2258941
 
reklamı kapat

yazdır