bilal erdogan in askerlik yemini

1.

barista ve savasta, karada, denizde ve havada, her zaman ve her yerde; milletime ve cumhuriyetime dogruluk ve muhabbetle hizmet, kanunlara ve nizamlara ve amirlerime itaat edecegime ve askerligin sanini canimdan aziz bilip, gerektiginde cumhuriyet, vazife, vatanin ve milletin bolunmez butunlugunu ugrunda seve seve canimi feda edecegime namusum uzerine and icerim.

- dersem şaka yapmış olurum .safmısınız siz yaaa.
bikere ben koskoca padişah 1. tayyip in oğluyum .
nedemek , "karada denizde havada " insan sadece bununla sınırlı kalırmı , lütfen bu yemine uzayda ve eğer ihale açılırsa ay gezegeni de dahil diye ekleyelim.

- ayrıca nedemek ya bu "milletime ve cumhuriyetime" . ne cumhuriyeti bu muz cumhuriyeti mi .
bikere ben böle yemin etmem . oraya akape cumhuriyeti olarak ekleme yapın.
bide millet kavramı çok saçma çok kapsamlı duruyo sanki , öyle değil ama sankim öyle gibin. sadece müslüman tabanın yazın yada sermayesi ve varlığı bir milyon olan diye belirtin .


- "askerliğin şanı" ne yaaaa.
ergenokon yemini mi bu kardeşim . ne ayaksınız siz ya . çağırın bana zekeriyayı. incelesin şu yemini. varmı bi bağlantı .

- bak bide gereksiz bişey daha var "kanunlara ve nizamlara itaat edeceğime" yazılmış buraya . kardeşim bu kanunlar zaten benim için yapılmıyormu.
daha çok zengin olayım , işçiler "daha iyi" çalışsın ben daha çok kazanyım diye değil mi.ne gerek var kanunlara ve nizamlara itaat etmeye onlar zaten bana itaat ediyo.
ya unakıtanın oğlu bu yemini mi etti de siz bana bu yemini ettiriyonuz.

- deli bunlar ya .

- "vatanin ve milletin bolunmez butunlugunu ugrunda seve seve canimi feda edecegime namusum uzerine and icerim. "
ya kardeşim askerlik yan gelip yatma yeri değilmi ne fadası ya . ben buraya yan gelip yatmaya geldim . ben değil fakir fukara çocukları feda edecek canını.
madem feda edecektim neden bu kadar sene askerden kaçtım , bu kadar para verdim.
bak çatur çutur param var , ben neden öleyim yaaaaa.
fakirler ölsün . ölmezse de anasını yada bacısını alsın gitsin.
bu ne ya . nasıl bi yemin .

- hem bu yeminin tövbesi varmıdır. dinen caizmidir.
testis kanseti şüphesi var bende acaba sağlığıma herhangi bi zararı varmıdır bu yeminin.

bakın şöle olsun bu yemin

" ilticada ve peşkeşte ,amerikada , italyada , ingilterede , her zaman ve heryerde , gemiciklerimin yüzdüğü bütün sularda , babamın kurmuş olduğu düzen ve peşkeş furyası için gerekirse , kendi öz sermayemi ve namusumu seve seve feda edeceğime , icabında yandaş medya , yandaş sermaye ve yandaş tarikat için , memleketin sınır boylarından tutunda , her türlü halka ait kiti seve seve peşkeş çekeceğime , maddi imkansızlıkların oluşması durumunda , kaynak yaratmak için boşanıp düğün takısı için tekrar evleneceğime , icabında çükümü dibine kadar kesmelerine müsade edip 20 defa sünnet olacağıma ; din , türban , eğitimde özgürlük gibi yalanlara kanmayacağıma , bir milyon sermayesi yada mal varlığı olan herkez için her türlü devlet imkanını seferber edeceğime , aha şu ekmek beni çarpsın ki yemin ederim."


- bu olsun işte, yemin dediğin böyle olur . ne öle ergenokon yemini öle .

   ipkisiyemaskosis   10.07.2009 14:18
   #1483915
2.

<bkz: bir yemin ettim ki dönemem>

   sleepy   10.07.2009 14:23
   #1483922
 
reklamı kapat

yazdır