bilgisayarlara gicik olan daktilo

1.

eskiden daktilolar vardı herkesin evinde. yazılar, kitaplar, makaleler, dönem ödevleri yani kağıt üzerine yazılınabilinecek herşey daktilo ile yazılırdı.

daktilo ile yazı yazmanın tadı bir farklıdır. kendinizi harflere hakim hissedersiniz. bir harfe vurdunuzmu ses getirir ve herkes tarafından duyulur. belkide her harfin farklı bir sesi vardır ve sizi, daktilo ile yazı yazarken dinleyen birisi ne yazdığınızı anlayabilir.

her satır geçişinizde sayfayı bir satır aşağıya itmeniz gerekmektedir. yoksa tıkanır kalır satır sonunda daktilo. siyah zemini üzerine yapışmış herfleri görürsünüz.

daktilo ile son sürat yazarken bazen harflere bağlı çubuklar kağıda yapışır. biraz da geç farkederseniz en az 5-6 çubuk kağıda yapışmış olur ve elinizle ayırmanız gerekmektedir.

daktiloda hata yapma riskinize karşılık tek önlem bir harf geri kayıp o hatalı harfin üzerine çarpı ile birkaç kere vurmaktır. t-pex'miş bilmemneymiş bilinmezdi o zamanlarda. bu yüzden çok dikkatli yazmak zorundasınız. nerde bizim backspace'imiz hemen silsin hatalı harfi.

daktilolar eminim bilgisayarlara gıcık oluyorlardır. çünkü daktilo aynı zamanda bir printer görevi görse de yazdığını hafızaya alamıyor. sakladın sakladın, saklamadın unut o yazdıklarını.

   cayvesigara   25.05.2007 09:47
   #420978
 
reklamı kapat

yazdır