bir adam nasil ibne olur

1.

"tanım": davranışlarına, konuşmalarına cinsel tercihi erkekler olan erkek cinsinin yansıması ve neden bu aşamaya kadar geldiği, nasıl geldiği, gelebildiği konusunun incelenmesi için gerekli olagelmiş sorudur. (!pff?)

bildiğiniz ibne işte! eylemsel nitelikte olan. maneviyatı boşverelim şimdi.

hep kadınların namus merkezli konu başlığı olmasından uzaklaşmak ayrı bir zevk vermedi değil. erkeklere, sadece erkeklere atfedilmiş bu kelimenin nasıl ortaya çıktığı merakımı uyandırdı.
genelde bir katilin anatomisi kitabından psikanalize girildiğinde hep, herdaim küçüklüğüne ulaşılır. anne sevmez, baba hortumla döver bla bla...

ya ibnelik? bunun sebebi ne? hortum mu?

mutlak ki ibnemiz kadınlardan yine katil olma sebebi kadar büyük bir sebep ortaya çıkarmıştır. ama neden katil olmak yerine ibne olmuştur?

katille kıyaslama sebebim elbetteki katiller kadar gözümde eksilerde bir profil çiziyor olmaları değildir (ki ibneleri severim) sadece kadın merkezli bu devrim niteliğindeki hayat çizgisini değiştirme sebepleri kadın olmasına rağmen neden yollar ayılır?
biri insanlıktan çıkarken diğeri neden sadece cinsel tercihlerini değiştirmesiyle yetinir?
genel itibariyle yazımda özeleştiri niteliğinde kısımlar bulunuyor ama yine de bu kıyaslamaya devam ettiğim görülür fakat kıyaslama değil, bunlar araştırdığım ve ilgilendiğim sorunlardır. din, cinsel tercihler ve diğer tüm insan davranışları ve ihtiyaçları. bun neden söylüyorum çünkü kıyaslamamdaki katil ve ibne dediğim eşcinsel yönlerin kadın merkezli olması noktası işte!
her ikisi de kadınlar sebebiyle bu yoldalar. katiller anne tarafından sevilmediği, ibneler de annesi kadar sevilmediği için. ve benzeri ama sonuç hep anne!
çocuk yetiştirmek zor o ayrı bir başlık altında incelenesi.

(yanlışsam düzeltmeyin ben kendimi tokatlıyorum gece yatmadan önce. fbkfh)

kimi zaman sebepler bunlar oluyor, kimi zaman çocuk esirgeme kurumlarımız katkıda bulunuyor, kimi zaman sokaklar, kimi zaman ihtiyaçlar, kimi zaman olmayasıca aileler, kimi zaman basit bir eğilim, kimi zaman can sıkıntısı, kimi gerçek anlamda doğuştan geliyor, kimi zamansa bayanlar tarafından reddedilmekten, kimisi sıradışı olma sevdasından, kimisi biseksüllikten, kimi zamansa aklıma gelmeyen daha marjinal bir olasılıktan... ama durumlar bular oluyor.

e tabi gençlerimize yazık oluyor. e bi de genelde çok yakışıklı oluyorlar o da kızların salaklığı başlığında ayrı incelenecektir efem!

   anathema   15.02.2009 02:00 ~ 02:11
   #1198228
2.

soluk soluğa okuyacağınız bir hikaye.

<bkz: seovi>

   az pilav az kuru   15.02.2009 02:09
   #1198231
3.

<bkz: bir ibne nasıl adam olur>

değişik bakış açısı, nasıl ama şaşırdın demi lafmacun ? ben de şaşırdım evet !

   ustasinidovenninja   15.02.2009 02:47
   #1198255
 
reklamı kapat

yazdır