bir corba icene on dakika gorusme bedava

1.

avea’nın sınırsız konuşturan kampanyasını kendi ticari çıkarları için kullananlar yüzünden kampanya durduruldu. avea'nın kampanyasını "bir çorba içene on dakika görüşme bedava" kampanyasına çevirenler yüzünden gsm şirketi yeni abone alımını durdurdu. mevcut abonelerin kullanımı devam edecek.

avea, aylık belli bir ücret karşılığında tüm operatörler ve sabit hatları aratan “her yöne sınırsız” kampanyasına yeni abone alımını durdurdu.

uyanık esnafın avea’dan sınırsız hat aldığı, daha sonra bu hattı kendi ticari faaliyetinde promosyon olarak kullandığı tespit edildi. örneğin bir lokantanın, yemek yiyen hatta sadece bir çorba içen müşterisine 10 dakikalık bedava telefonla konuşma hakkı verdiği ortaya çıktı. bu ve bunun benzeri uygulamaları tespit eden avea da bu uygulamayı rafa kaldırmak zorunda kaldı.

avea’nın web sitesinden yapılan açıklamada kampanyanın durdurulma nedenleri şöyle anlatıldı: “çeşitli mecralarda, duyurulan tarife koşullarına aykırı ve amacı dışında ticari amaçla kullanıldığı durumlar tespit edilmiştir.”

avea sözkonusu tarife koşullarına aykırı kullanımların mevcut abonelere de çeşitli zorluklar çıkardığına dikkat çekti.

bu kötü niyetli kullanımların artması yüzünden avea’dan diğer operatörlere olan trafiğin artmasının çağrı yapamama ve çağrı kesilmesi gibi müşteri memnuniyetsizliğine neden olacak sonuçlar doğurduğuna işaret edildi.

kaynak:
http://www.rotahaber.com/...kika-gorusme-bedava.php

   suphy   11.03.2009 22:48
   #1245566
2.

işte bir çılgın türkün istismarda son noktası.. *

   suphy   11.03.2009 22:48 ~ 22:49
   #1245569
 
reklamı kapat

yazdır