bir dilek tut dernegi

1.

misyonu 3-18 yaş arası hayati tehlikesi olan hastalıklara sahip çocukların bir dileğini yerine getirmek olan ve tüm çalışanları gönüllülerden oluşan bir dernektir. genel başkanlığını 2005'ten beri carole hakko yapmaktadır.

sabancı üniversitesi öğrencilerinin sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde gönüllü olarak çalıştıkları çağrı merkezine gelen başvuruların sahipleri, merkez ofiste sınıflandırılarak gönüllüler tarafından ziyaret edilirler. ilk ziyaret dilek alma ziyaretidir. gönüllüler dilek çocuğunu evde ya da hastanede ziyaret ederek, çocuğun üç dileğini, yasal vasinin de iznini alırlar. bu üç dilek haftalık toplantıda değerlendirilir, en uygun olana karar verilir ve gerçekleştirilmek üzere sıraya konur.

prensip olarak; 6 yaş altına yatak odası, 14 yaş altına bilgisayar, 17 yaş altına laptop verilmemektedir. cep telefonu da dilek olarak kabul edilmemektedir. bunlar dışında dileklerde sınır yoktur. önemli olan çocuğu gerçekten en mutlu edecek şeyi bularak onu gerçekleştirmektir.

gönüllü olmak ve aktif çalışmaya başlamak için, önce başvuru formunu doldurmak, sonrasında ise belli aralıklarda düzenlenen eğitim toplantılarından birine katılmak gereklidir. başvuru formu ve gerçekleşmiş dileklerden örnekler için:

http://www.birdilektut.org

   ilelebetmuhalefet   21.06.2007 00:16 ~ 03.11.2007 02:24
   #486379
 
reklamı kapat

yazdır