bir ego tatmin alani olarak lafmacun org

1.

efendim,
nedir esef müsebbibimiz?
lafmacun org un ego tatmin alanı olarak kullanılması, başlığı böyle açmalıydım, kızıyorum kendime lakin formatı delicem..
neden derseniz bir x olarak y tanımlarını sevmiyorum, amma ve lakin çok açılmış madem sıçıp sıvıyoruz neden ben de kuyruğa girmeyeyim değil mi?

lafmacun org kendi halinde eğlenmek amacıyla kurulmuş bir sözlüktür, ama her sözlük gibi inceden ayarlar elbette barındıracaktır. bu sözlüklerin olmazsa olmazıdır, amenna. lakin zaman zaman sözlük öyle bir konuma getiriliyor ki*, a takımı'nı aratmıyor. kimsenin birbirini dinlemediği, en son ben sokucam lafı hehehe gibi gereksiz ispat çabalarını kustuğu bir platform haline geliyor.
bu sözlüğün, hele ki sözlüğümüzün kuruluş amacı olması gereken-ve sanıyorum ki olan- paylaşmak eylemine ters düşmekte. zaten polemiklerden sıtkını sıyırmış biri olaraktan, üzerine tek tek basaraktan diyorum ki;
ne kadar zeki, ne kadar akıllı, ne kadar sempatik yahut dil cambazı olduğumuzu ispatlama çabalarımızı günlük hayata saklayalım. saklayalım da elle tutulur bir karşılığı olsun, tabi ki karşıt fikirler olacak, tabi ki husumetler yaşanacak, ama hele ki sanal alem gibi karşı tarafın sesini işitmeden, mimiklerini görmeden yani yanlış anlama ihtimalinin hadsafada olduğu bir ortamda, belki de gerçek hayatta yüzünü bir kere dahi göremeyeceğiniz insanlarla ekstra problem yaşamanın gereksizliğini şu saat ve dakikada vurgulamak istedim.
belki alakalıdır:
kader bizi neden biraraya getirdi
hiç düşündünüz mü?

saygı ve selamlarimi iletir, gözlerinizden öperim.

güzin anneniz.

   plebisit   27.12.2006 19:06 ~ 19:26
   #158647
2.

saçmadır insanların akıllarından,zekalarından, dili kullanış şekillerinden soyutlayarak yazabileceğinin beklenilmesi.nedir ki nasıl olur olması beklenenler. nasıl saklanır insanın hayatı algılayış şekilleri.tamam geçtim bunu. ancak ve hatta efenim öyle bir başlığın altına yazılmıştır ki bu yazı, utanmaktadır adeta.anlamlı gibi görünen manaların, sanki mantıklı bir şeyleri ifade ediyormuşçasına yanyana geldiği bir mesajdan bahsediyorum elbette.öyle ki söz konusu yazı, "fikir tartışmak" olgusunun "zeka" "akıl" "dil" gibi temel ifade araçlarının kişiliğe has kullanım şekillerinden soyutlanarak kullanılmasını ister anlamlar ifade etmektedir." resul balay olmak" ise oturmuş ciddi ciddi cevap yazmaktadır.ego şişirmektedir bir alamda.yani yazar arkadaşlarım aynı ayarı o da haketmektedir.bekliyorum efendim.

   resul balay olmak   27.12.2006 19:21
   #158705
3.

<bkz: egomuzun tatmin olduğunu nasıl anlarız>

   okkes   27.12.2006 19:21
   #158707
4.

insanların akıllarını, zekalarını, dili kullanış şekillerini kullanımdan çıkarıp, ispatlama yollarına gittiklerinde vuku bulan sözlük hadisesi.
yaşasın süper egom ve ben.

   plebisit   27.12.2006 19:23
   #158709
5.

bilgisayar başından başka hayatı olmayan kişilerin napsın mecburen tek mutlu olduğu yer burası olduğundan dolayı burda birisi kendisine laf atarsa acayip ciddiye alıp hemen ben altta kalmıyım diye yaptıkları şeydir. ama burası gerçek değilki sanaldır. yani sanal hayat yaşarken de egosunu tatmin etmek isteyen bir kişinin yapabileceği şeydir. gerçek hayatta bu kişilere laf atamazsınız çünkü bu kişiler gerçek hayatta yokturlar. hep pc başında aslan kesilirler. eğer kesilemezlerse de bi küfürlü bakınız verip insanı sindirirler. egonun tatmin edilmesi yaşla da alakası olan bişey değildir. bazen yaşı kendinizden büyük kişiler bile böyle yaparlar. ne diyceksin. allah yardımcısı olsun bu düşüncedekilerin *

   mistik   27.12.2006 19:28
   #158719
6.

<bkz: agiz bosalmasi>

   bosveeer   27.12.2006 19:44
   #158753
 
reklamı kapat

yazdır