bir fetis unsuru olarak deri kiyafet

1.

90'lar iyiydi evet. 80'lerin sonunda doğum 90'larda çocukluğu geçen herkesin söyleyeceği şey. neymiş internet gelmiş, facebook ve twitter gibi yerler insanları kısıtlamış. evet haklılar da. 90'lar özellikle düşünürsek müziğin içine sıçılan bir zamandı. pop müzik ülkemize gelmişti falan. aslında amerika'ya 80'lerde geldi de bize hep geç gelir böyle şeyler. giyim tarzında da 80'leri yansıtan sıkı, vücudu ortaya çıkaran parlak ve deri kıyafetler gitmiş yerine askılı pantolonlar gelmişti.

allahtan bu retro haltını buldular da insanlar 20 yıldır düşüşte olan moda trendini bir anda 80'lere çevirdiler. artık deri kıyafetler geri gelmiş, her ne kadar şimdi gına gelse de, taytlar falan da geri gelmişti.

ve 90'larda çocukluğu yaşayan bizler 10'larda* bu güzelliklerin keyfini çıkarmakla meşgulüz. kadınlarımız deri ceketlerini sırtlarına geçirmiş, sağda solda adeta birer meleğe dönüşmüş olarak dolaşmakta. melek ama charlie's angels ayakları. hani içi seni dışı beni yakar gibi düşün. hafiften tehlikeli.

bakın 10'lara geldik, bunun 20'si olur, 30'u olur. modanın zamanı geçer. deri ceketin zamanı geçmez. siz siz olun deri ceketlerinizi atmayın...

   cool man with a beard   06.01.2011 23:53
   #2272142
 
reklamı kapat

yazdır