bir intikam araci olarak siddet

1.

adana'da bir köyde iki kadın, samanlıklarını yaktığı iddia edilen akrabasından intikam almak için beş yaşındaki kızını kaçırıp ip ile boğuyorlar.sonra da 13 yaşlarındaki yiğenine tecavüz ettirip cesedini su kanalına atıyorlar
ancak ilk aşamada kız çocuuğunun tecavüze uğradığı anlaşılmıyor.
boğulmuş olarak geciyor ölüm kayıtlarına. ancak savcının yaptığı araştırma neticesindegöğüsünde yer alan diş izleri ve diğer morluklar beş yaşındaki kız öldürülmeden önce işkence yapıldığı ve
öldükten sonra tecavüze uğradığı oluyor
sonuç itibari ile cinayeti kadınlar işliyor... ve 13 yaşındaki çocuğa tecavüz ettiriliyor. böylelikle cinayette tecavüz de 13 yaşındaki cocuğun üzerine kalıyor.
tecavüze azmettirilen cocuk, insanın kanını donduracak seyler söylüyor

----- spoiler -----
“ahıra girdiğimde berivan yerde hareketsiz yatıyordu. altındaki pijama diz kapaklarına kadar indirilmişti. üst kısmı giyinikti. cinsel organı açıkta, kanlı idi. cesedin başında babamın akrabaları olan fatma ve türkân köylü ile r.m.k. vardı. kadınlar, berivan’a tecavüz etmemi istediler. kabul etmeyince, onu benim öldürdüğümü söyleyecekleri tehdidinde bulundular. tecavüz sırasında türkân k., göğüsleriyle oynayarak beni tahrik etti. nasıl ilişkiye gireceğimi de fatma k. anlattı bana. böylece onların zoruyla tecavüz ettim.”
----- spoiler -----

söz konusu vahşetin sorumluları malesef nazım hikmetin "anamız, avradımız, bacımız uğrunda hapislerde yattığımız” dediği kadınlarımız.potansiyel anne adayları.

almanyalara özünde tecavüz canavarını taşıyarak giden adamlar var...

----- spoiler -----
yirmi dokuz yaşındaki ali kur, paderborn kentinde, sekiz yaşındaki kardelen’e tecavüz ettikten sonra onu boğup öldürüyor.
----- spoiler -----

sonra da, elini kolunu sallayarak türkiye’ye kaçıyor. öyle ya, türkiye suç cenneti!..

insanı hayvandan da öte hayvanlaştıran vahşice işlenmiş bu cinayetlerin nedeni nedir?

“ister uygar olsun, ister vahşi, insan yaşamda kalabilmek için her şeyi yapar, her şeye katlanır,” demiş bir psikoanaliz uzmanı.
ve devam etmiş...

“kimi insan, yaşamda kalabilme uğruna isterse kendi öz çocuğu, kardeşi, dostu, arkadaşı olsun, ortadan kaldırmak için onu zehirleme, öldürtme, boğdurma, sürgüne gönderme ya da zindana attırma gibi yollara başvurur.”

56 tecavüz ve 23 cinayet işleyen adamın sözleri:
“öldürdükçe rahatlıyor, çevremdeki bu yabanıl yaratıkların gözünde tanrılaşıyordum.”

insan her şeyin ölçüsü sayılmadıkça, ondaki ilkellik duygusu yok edilemez.
oysa türkiye’de gücünü bilgiden almayan mahalle kamplaşmaları her tarafa düşmanlık yayıyor.
ülkemizde kız çocuklar töre adına, intikam alma uğruna vahşice öldürülürken, avrupa’nın ortasında, “siz öldürmeyi bilirsiniz!” diye âleme meydan okuyanların bu ölümler üzerine de düşünmesi gerekir.

   tirmali yorum   18.02.2009 15:09
   #1202901
 
reklamı kapat

yazdır