bir sakirtin gunlugu

1.

selamün aleyküm günlük!

sabah sabah yine namaza durduk günlük. millet kahvaltı etmeden namaza durunca ağızları lağam çukuru gibi kokuyor günlük. yanımdaki şükrü bende hızlı gitmişti selam verirken yüzleriminiz aynı yöne dönük olmuştu. şükrü'nün o "es selamu aleykum ve rahmetullah" derken ki yüzüme doğru üfleyişi. az daha baylıyordum günlük.

akşam osbir çekmiştim. cemaatteki abiler bunları yapmanın günah olduğunu söylediler ama ben yine de dayanamıyorum günlük. ama eskisi kadar istemiyorum artık sanırsam yemeklerimize konulan şaptan dolayı.

neyse sabah yine kamyonla paket paket çay geldi. sağ olsun akp çok fakir olduğumuz için bize hergün gıda yardımı yapıyordu. günde 5 paket çay bitiriyorduk günlük. öyle böyle değil. bi oturuşta 7 çay birden içilir mi be günlük.

kahvaltımızı edip terasa geçtik. başladık risale i nur'dan bölümler okumaya başladık. bi' aydınlandık bi' aydınlandık sorma günlük.

öğle namazından sonra televizyon izlemeye başladık günlük samanyolu tv'de sırlar dünyası'nı izleyip ibretlik dersler çıkardık.

sırlar dünyası'ndan sonra hoca efendimizin konuşmalarını izlemeye başladık. hepimiz salya sümük ağlıyorduk günlük. kimse neye ağladığını bilmiyordu ama olsun biz yine de ağlıyorduk.

akşama doğru yeni şakirt adayları geldi günlük.

ben onlarla oyun oynuycaz sanıyordum ama abilerimiz onlara dini bilgiler gerektiğini söyledi. olsun çocukluklarını oyun oynayarak geçiremeyecekler ama ileride cemaat sayesinde iyi yerlere gelecektiler.

akşam namazını da kılıp tekrar tv başına geçtik günlük. ulusa sesleniş vardı bugün. başbakanımız yine çok anlamlı şeyler söylüyordu.

gerçi ben dinlemekten çok hayal kurmakla meşguldum, yine karı-kız düşünüyordum.

o kadar şapa rağmen nasıl bu kadar abazan kalabildim hala anlamıyorum günlük.


saat şimdi 10.00 yatmamız gerekiyor günlük.

adamlar odalarımızın kapısını söktüler odamızda bile yalnız kalamıyoruz.

neyse millet yatsın da bi' posta atıp öyle yatayım.

ulan sanırsam millet de benim gibi her hafta çarşafları yıkamak için topluyorum. hepsi yapış yapış.

allahın esenliği üzerinde olsun günlük.

   kayipadam   25.08.2010 22:19
   #2130914
2.

sabah namazına kalk
kahvaltı yap
öğlen namazını kıl
yemek ye
ikindi namazını kıl
abileri dinle
akşam namazını kıl
yemeğini ye
abileri dinle
yatsı namazını kıl
yat uyu

bu durumda bir şakirt'in robottan tek farkı canlı olmasıdır.

   maximumdrink   10.04.2011 00:24
   #2333690
3.

muhterem günlük

insanların hayalgücü ne yönde çalışıyor bilmiyorum ama şakirtlerin hayatı sanıldığı kadar tekdüze değil be günlük. şakirt dediğiniz insanların o kadar çok yerde tanıdığı var o kadar çok yerde eli ayağı var ki sizi ücretsiz gezilere çıkartabiliyorlar. kayak yapmaya, yüzmeye, dağ yürüyüşlerine götürebiliyorlar. turistik mekanlara gitmenizi sağlayabiliyorlar. birçok insanın okul, dernek dışında elde edemediği şeyler bunlar. sosyalliğini o yönde kullanıp o çevreyle sosyalleşiyor adamlar.

ayrıca şakirtlerin %80 ini normal insanlardan ayırmak çok zor. birçoğunun kız arkadaşı var lan. kimisi uzun süreli hem de. kimisinin olayı ortam genci olmasında günlük. yiyişeninden, sevişeninden tut, sevgilisinden bebek yapıp o bebeğe 18 19 yaşında bakanını bilir bu yürek. sigara kullanan uyuşturucu kullanan da var. ilginçtir ki bir çoğu okul ve şakirtlik arasında sürünmüyor günlük. sanılanın aksine;

yaptıklarımızın hesabının öbür tarafta sorulacağı şeklinde çocuklara empoze ettiğimiz dini kelamları gece 9 dan sonra bir kenara atmak bana da yanlış geliyor. haram olarak nitelendirdiğimiz alkol ve zinanın kol gezdiği ortamlarda olmak da yanlış elbette. ama günlük sabah 9 akşam 9 şakirt olup akşam 9 sabah 9 sosyal adam olmak varken tek düze yaşam istemiyor. bilmeni istiyorum ki akşamları barlarda cafelerde gördüğün, diskolarda gece kulüplerinde çılgın atan gençler. sabah 9 ile akşam 9 arası şakirt olabilir.

eski bir yarı şakirt olarak yaşadığım hayatı en iyi sen bilirsin.

eski şakirt arkadaşın zurna.

   yoksabenzurnamiyimhe   10.04.2011 00:58
   #2333756
 
reklamı kapat

yazdır