birilerinin telefon gorusmelerini dinlemesi

1.

öncelikle, eski başbakan yardımcısı abdullatif şener in * iddiasına göre toplanan 444 dosya içindeki telefon görüşmelerinin hiç birinde akp aleyhine birşey olmamasının şaşırtıcı olduğudur.

biraz seytanin avukatligi filan olayi hani...
bu adamlarin konusmalari dinleniyorsa gizli bir halt yediklerindendir..
ee zaten akpye muhalif olmak da ayipsanacak ya da cekinilecek bir durum degil ki.. adamlarin akpye muhaliflikleri o kadar bilinen bir sey ki yani ikisi bir araya gelse bunlardan, akpye karsi bir durus icinde bir araya geldikleri bile dusunulebilir. hani bu kadar asikar bir seylerini gizlice kendi aralarinda niye fiskos olayi yani.. bunun icin bol bol kahve tuketen gozluklu bilgisayar korsanlari niye mesailerini harcasin.. yani bir de olaya bu yonden bakmak bakimindan..
akp aleyhtarligi gizlencek bir halt degil ki boyle derin hatlar ona sarf edilsin.. ya da yaniliyorum mudur..
mors alfabesiyle mi gecseydim bu yaziyi da.. kahve kupasindan sicak kahvesini yudumlayip bilgisayar ekranina pur dikkat bakan cia ajani tipli enemy of the state avcilari da zaten boyle asikarliklar pesinden kosturmazlar..
onlar o cok degerli ve derin gizli mesailerini, hangi garibanin kicina kursun girse de su ortadogu denen melanet cografyada bir satranc karesi daha efendilerinin yagli popolarina yer acmak icin dusse diye harcarlar..
egitimli adamlardir bir de.. bilumum dilleri konusurlar.. medeniyetler catismasi, devlet insasi, sicilya savunmasi, preveze deniz zaferi gibi gereksiz ayrintilara da hakimdirler..
yalniz egitim cehaleti gideriyor..
esseklik baki kaliyor nihayetinde...
baki kalan bu babil kulesinde
bir hos eseklik imis...

<bkz: kendime ayar>
bu yanıtların sorusu değil ama ben yine de sorayım.

röntgencilik yapan insan, bir başkasının özeline tecavüz etmiyor mudur? eğer ediyorsa bunu hak ettiği için mi yapmıştır?
hırsızlar, ev sakini hak ettiği için mi soyar, yada bir kadına tecavüz eden sapık bunu kadın hak ettiği için mi yapmıştır.
babil kulesinin mimarı olan ahalinin yaşadığı babil, "sapıklığın ve ahlaksızlığın simgesi" olarak kabul edilir tevrat'ta. rab yahova da bu suçu, dilleri karıştırarak vermiştir.
bazen dilleri, bazen aklı karıştırır yahova, sopası yok ki kafaya ekleştirsin.
*

   tirmali yorum   21.01.2009 09:07
   #1168214
 
reklamı kapat

yazdır